PDA

Volledige versie bekijken : IJsberen en politiek



Pagina's : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33

Husky
25 februari 2021, 21:55
Bovenstaande informatie van de stichting Ocan spreekt voor zich:rolleyes:
Nergens te lezen het feit dat het kleine Nederland helemaal vol zit,ons land is een van de druk bevolktste landen ter wereld:gruebel:
Tevens komt daarbij dat we geen genoeg woningen beschikbaar hebben,we komen er honderdduizenden tekort!!!
Daarbij komt ook nog het feit dat er praktisch geen werkgelegenheid is voor vluchtelingen,gelukzoekers en personen met een min of meer criminele achtergrond.
En helaas voor onze "medeburgers" is het vervelend dat ze qua criminaliteit sterk in percentage vertegenwoordigt zijn.
Ik vind juist dat de communicatie omtrent "herkomstland" in Nederland nihil is,ik zou graag willen weten welke idioot iemand een mes in zijn rug heeft gestoken,eerwraak,asielzoekers,3e generatie Marrokkanen,
Turken, Antillianen, Somaliërs etc.
In opsporing gezocht zie je alleen maar onze "medeburgers", getint of Noord Afrikaans,Turks of Oost Europees en af en toe een verdwaalde Nederlander!
Altijd alles maar onder het tapijt vegen via onze politieke leiders,cijfers achter houden,het kan allemaal in Nederland,te droevig voor woorden:heul:
De linkse partijen en de stichting Ocan moeten eerst daar eens over nadenken.

Megaboob
25 februari 2021, 23:09
God dank is het dwaze voorstel van robot Jetten verworpen door de kamer:

https://twitter.com/RobJetten/status/1364905002892951556

Willem2
26 februari 2021, 10:28
Gemeenten verhogen lasten huizenbezitters fors

Veel gemeenten verhogen de lasten voor huizenbezitters dit jaar fors, om hun begroting te kunnen dekken. Volgens het jaarlijkse woonlastenonderzoek van Vereniging Eigen Huis (VEH) stijgen de onroerendezaakbelasting (ozb) en afvalstoffenheffing in veel gemeenten met meer dan 10 procent.

..... https://www.ad.nl/wonen/gemeenten-verhogen-lasten-huizenbezitters-fors~a6c888a7/

De overheid heeft veel overgeheveld naar de gemeenten. En die weten wel hoe je om moet gaan met de crisis. Gewoon belastingen verhogen dan kan het jeugdwerk weer betaald worden :cool:

bertje600
26 februari 2021, 11:12
Uit het voorgaande komt duidelijk naar voren dat deze mensen zich eerst moeten afvragen of ze wel in Nederland willen
verblijven en voor hoe lang.
Nederland is Nederland en de Nederlandse bevolking heeft zich al eeuwen lang ontwikkeld met vallen en opstaan.
Met tegenstellingen, frustraties en oorlogen.
Zij zijn daardoor gevormd en ook nog tolerant gebleven.
Maar men dient niet aan de Nederlandse beschaving of gebruiken te komen.
Dan krijg je tegenstellingen en commentaar en wellicht nog meer.
Maar dat heb je wel aan jezelf te wijten, niet aan de Nederlanders.

Megaboob
26 februari 2021, 12:46
Het volgende politieke schijnproces word gestart om een tegenstander op rechts politiek op 0 te stellen. Wat je ook va Baudet vind, dit proces is belachelijk als het komt. pak hem dan aan op racistische uitlaten of zo, als je dan echt een proces wilt voeren.

https://www.geenstijl.nl/5157894/baudet-vervolgd-wegens-knuffelen-op-urk/

Megaboob
1 maart 2021, 10:13
Zoals hieronder is te leze is een stem op de Pvda een stem op meer nivelleren, meer bedrijven kapot maken, meer faillisementen en meer ellende in Nederland. Bezint dus eer gij aan de PVDA stem begint.

https://twitter.com/JoostNiemoller/status/1366327915378581505

Megaboob
1 maart 2021, 10:15
Waar zijn de voorgedrukte aangifteformuieren tegen racist Klaver? Die over witte mannen spreekt e.d. Die een hele bevolkingsgroep op een racistische manier wegzet? Datgene wat Klaver zelf mensne verwijt, doet hij zelf dus. Wat een enge populist is hyet toch. En van voetbal heeft hij ook al geen verstand.

WANDELAAR5
1 maart 2021, 10:18
https://twitter.com/JoostNiemoller/status/1366327915378581505

Bij de VVD en het CDA leidt het ertoe dat de schuld stijgt tot boven de EU-grens van 60 procent van het bruto binnenlands product. De andere partijen blijven daar allemaal onder. De plannen van de SP zorgen voor een koopkrachtstijging van 2 procent.

Duidelijk dan toch? Bij de rest is de vooruitgang in koopkracht minder. En SP doet het zonder potverteren zoals VVD en CDA.

Badslippers
1 maart 2021, 11:28
Zoals hieronder is te leze is een stem op de Pvda een stem op meer nivelleren, meer bedrijven kapot maken, meer faillisementen en meer ellende in Nederland. Bezint dus eer gij aan de PVDA stem begint.

Ik denk dat (objectief gezien) Megaboob het beste D66 kan gaan stemmen. Die verlagen de lasten het meest en de koopkracht bij de hard werkende megaboob gaat er dan op vooruit. Hij zou zelfs PvdA kunnen gaan stemmen want dan heeft hij tegelijk de hoogste koopkracht stijging te pakken.

:ola2:
Wie had dat ooit gedacht. MB gaat "Links" stemmen.
:ola2:

https://i.ibb.co/cv9bZBS/Screenshot-2021-03-01-at-12-00-43.png (https://imgbb.com/)

CPB-doorrekening: lasten bedrijven fors omhoog
Ulko Jonker Jean Dohmen 10:45

https://images.fd.nl/WV5wzoECUUDzv4XX6EMb2ebZDAY.jpg?auto=format&w=1280&q=45
Nagenoeg alle partijen verhogen in hun verkiezingsprogramma's de overheidsuitgaven.
Foto: Remko de Waal/ANP

In het kort

Lasten voor bedrijven in alle partijprogramma's omhoog, het meest bij de PvdA.
Bij GroenLinks stijgen de lasten voor huishoudens met €4,5 mrd.
Vrijwel alle partijen vergroten de overheidsuitgaven.


Alle partijen willen de lasten van bedrijven de komende kabinetsperiode verhogen. Dat gebeurt om extra uitgaven in de komende kabinetsperiode mogelijk te maken. Maar de mate waarin partijen dat doen verschilt aanzienlijk. De PvdA wil de lasten voor bedrijven de komende kabinetsperiode met bijna €42 mrd verhogen. Bij de VVD stijgen de lasten ook, met €3,6 mrd.

Dat blijkt uit de doorrekening van de verkiezingsprogramma's die het Centraal Planbureau (CPB), maandag heeft gepubliceerd. In het zogeheten basispad, het effect van de voortzetting van het al in gang gezette beleid zonder nieuwe plannen van de partijen, zouden de lasten van bedrijven ook al stijgen, maar met slechts €1,9 mrd.

Ook bij SP (€24 mrd), D66 (€15,4 mrd), GroenLinks (€12,7 mrd) en ChristenUnie (€11,4 mrd) gaan de lasten van bedrijven flink omhoog. Bij het CDA (€5,4 mrd) is de toename kleiner. Die lasten verhogen ze om meer geld te kunnen uitgeven. Dat leidt tot een stijging van de economische groei en van de koopkracht, maar ook tot een hoger tekort op de begroting.

Volgens CPB-directeur Pieter Hasekamp zijn er verder 'grote verschuivingen' zichtbaar in de financiële koers die partijen varen. 'Een aantal partijen kiest voor ingrijpende stelselherzieningen, vaak gericht op het omvormen van het toeslagenstelsel. Vrijwel alle partijen vergroten de overheidsuitgaven en geven een impuls aan de economie. Daarnaast zien we dat de meeste partijen financiële lasten verschuiven naar toekomstige generaties.'

https://i.ibb.co/HntM43P/Screenshot-2021-03-01-at-11-50-35.png (https://ibb.co/5Brz4wj)

De totale overheidsuitgaven stijgen tot 2025 het meest in de plannen van de SP met ruim €28 mrd, gevolgd door de PvdA met meer dan €23 mrd. Ook GroenLinks verhoogt de uitgaven flink, met €19,5 mrd.

SGP, VVD en CDA verlagen de totale uitgaven volgens het CPB. De SGP het meest, met €9,7 mrd. Dat beeld is echter vertekend door het vertrekpunt in 2021, met hoge tijdelijke uitgaven aan coronasteun. Als het CPB daarvoor corrigeert, stijgen de uitgaven bij alle partijen.

Huishoudens
Bij de lasten van huishoudens is het beeld veel diverser dan bij de lasten voor bedrijven. D66 wil die de komende periode het meest verlagen, met ruim €20 mrd. De PvdA volgt met lastenverlagingen van ruim €10 mrd op enige afstand, gevolgd door de VVD met ruim €5 mrd lagere lasten voor gezinnen. Bij GroenLinks stijgen de lasten voor gezinnen met €4,5 mrd.

Volgens het CPB is de lastenontwikkeling bij gezinnen 'het saldo van omvangrijke plussen en minnen'. Dat betekent dat er flink geschoven wordt binnen huishoudens door partijen. Alle partijen, met uitzondering van VVD en SP, verhogen de accijnzen op alcohol of tabak.

Alle partijen verhogen de belastingen op vermogen en winst, de linkse partijen SP, PvdA en GroenLinks het meest. Maar ook VVD en CDA kiezen daarvoor. De lasten op arbeid dalen bij de meeste partijen. De milieulasten stijgen in het merendeel van de programma's, maar bij VVD en CDA niet meer dan volgens het al in gang gezette beleid zou gebeuren.

https://i.ibb.co/LpMsDkN/Screenshot-2021-03-01-at-11-47-27.png (https://ibb.co/VBdk0jw)

Tien partijen lieten hun programma doorrekenen. PVV, FVD en Partij voor de Dieren maakten geen gebruik van de mogelijkheid. Deelname aan de doorrekening is vrijwillig. Vanwege het groot aantal nieuwe partijen dat aan de verkiezingen meedoet, konden alleen partijen die bij de verkiezingen in 2017 zetels haalden deelnemen. Het CPB rekende bijna 2000 maatregelen door.

Het CPB erkent dat de coronacrisis veel onzekerheid teweegbrengt. Toch hebben de berekeningen volgens het planbureau 'toegevoegde waarde'. Die zit volgens het bureau in de mogelijkheid om plannen van partijen met elkaar te vergelijken. De onzekerheid op de langere termijn is bovendien minder groot dan op de korte termijn.


https://i.ibb.co/wpxFxt1/Screenshot-2021-03-01-at-11-47-39.png (https://ibb.co/zP0T0dw)


https://i.ibb.co/vJZ1j3s/Screenshot-2021-03-01-at-11-47-47.png (https://ibb.co/Vv2VqgH)
https://i.ibb.co/hLDzb6K/Screenshot-2021-03-01-at-11-47-58.png (https://ibb.co/CmhGgcn)


https://i.ibb.co/1TC2MXc/Screenshot-2021-03-01-at-11-48-02.png (https://ibb.co/pdHXQKq)

© copyright fd.nl (https://fd.nl/economie-politiek/1375578/cpb-doorrekening-lasten-bedrijven-fors-omhoog-lac1caBui3Mp). Alle rechten voorbehouden.





https://nos.nl/artikel/2370783-partijen-willen-hogere-lasten-voor-bedrijven-blijkt-uit-doorrekeningen-cpb.html

Megaboob
1 maart 2021, 13:40
Breaking news! Sarkozy gaat de cel in (wanneer volgt Rutte wegens de toeslagen affaire is dan de vraag die in mij opkomt?)

https://www.telegraaf.nl/nieuws/1125310830/oud-president-sarkozy-tot-celstraf-veroordeeld-wegens-corruptie

Willem2
1 maart 2021, 13:44
Breaking news! Sarkozy gaat de cel in (wanneer volgt Rutte wegens de toeslagen affaire is dan de vraag die in mij opkomt?)

https://www.telegraaf.nl/nieuws/1125310830/oud-president-sarkozy-tot-celstraf-veroordeeld-wegens-corruptie

Sarkozy is zelf verantwoordelijk en dat kan je in het geval van Rutte niet werkelijk zeggen. Daarnaast gaat het bij Sarkozy altijd om persoonlijke verrijking. Ik denk dan eerder aan Trump ipv Rutte...

Megaboob
1 maart 2021, 14:02
Mooie post van Badslippers. Ik ben echter pricipieel in het volgende:

"Alle partijen verhogen de belastingen op vermogen en winst, de linkse partijen SP, PvdA en GroenLinks het meest. Maar ook VVD en CDA kiezen daarvoor."

Elke partij die ervoor kiest om de lasten op vermogen te verhogen (terwijl er al jaren vrijwel geen rente is bij banken en ook aandelen rendementen zeer onstabiel zijn) maakt zich schuldig aan diefstal, en tast het mensenrecht "recht op eigendom" principieel aan. Geen van dergelijke partijen kan op mijn steun of stem rekenen.

Megaboob
1 maart 2021, 14:03
Sarkozy is zelf verantwoordelijk en dat kan je in het geval van Rutte niet werkelijk zeggen. Daarnaast gaat het bij Sarkozy altijd om persoonlijke verrijking. Ik denk dan eerder aan Trump ipv Rutte...

Rutte is ook schuldig en wist al jaren hoe het zat met de toeslagen affaire, of had het in ieder geval moeten weten. en hij is de uiteindelijk eindverantwoordelijke. In het bedrijfsleven rolt je hoofd na een dergelijke misser.

Willem2
1 maart 2021, 14:18
Rutte is ook schuldig en wist al jaren hoe het zat met de toeslagen affaire, of had het in ieder geval moeten weten. en hij is de uiteindelijk eindverantwoordelijke. In het bedrijfsleven rolt je hoofd na een dergelijke misser.

In het bedrijfsleven had hij een bonus gekregen ;)
Denk daar maar eens over na :rolleyes:

phoenix
1 maart 2021, 14:58
mensenrecht eigendom? je bezit helemaal niks Megaboob, je hebt alles hier op aarde in bruikleen... , misschien dat jij de illusie hebt, maar zelfs primitieve holbewoners hadden niets en dat is nog steeds zo, in die is er geen kloote verandert op deze aarde, mensen die de illusie hebben wat te bezitten werken ook het meest en gaan met pensioen dood....van stof komt gij en tot stof zult gij wederkeren, Prediker....

Je wilt je zaad toch ook liefst kwijt voordat je de laatste adem uitstoot...

schoolmeester
1 maart 2021, 15:01
Probeer eens positief te leven/denken phea, je maakt het jezelf onnodig lastig.

Groet, schoolmeester.

Megaboob
1 maart 2021, 15:04
mensenrecht eigendom? je bezit helemaal niks Megaboob, je hebt alles hier op aarde in bruikleen... , misschien dat jij de illusie hebt, maar zelfs primitieve holbewoners hadden niets en dat is nog steeds zo, in die is er geen kloote verandert op deze aarde, mensen die de illusie hebben wat te bezitten werken ook het meest en gaan met pensioen dood....van stof komt gij en tot stof zult gij wederkeren, Prediker....

Je wilt je zaad toch ook liefst kwijt voordat je de laatste adem uitstoot...

@Phea,

Toch is het recht op eigendom een universeel erkend mensenrecht....

Megaboob
1 maart 2021, 15:05
Wilders draait zijn hand niet om voor deze marokaanse dame en wint dit debat glorieus. Wat je ook van Wilders vind, hij duikt niet voor zijn standpunten (dat is positief) en hij weet het goed te verdedigen met klare taal. :

https://www.geenstijl.nl/5157932/frits-wester-was-leuker-toen-ie-nog-zoop/

Megaboob
1 maart 2021, 15:07
Ook deze was wel leuk:

https://www.geenstijl.nl/5157928/zwarte-piet-als-minister-van-cultuur/

Brad Clitt
1 maart 2021, 15:16
@ Megaboob

Deze Marokkaanse troela op gympen is een TV-presentatrice (Nadia Zerouali dus, wie kent haar niet) en heeft dus itt tot die andere gewone kiezers media-ervaring.
Verder is haar schoonzus GL-wethouder in Amsterdam en ondertekende ze in 2016 één van de voorgedrukte formulieren.

Of RTL speelt een vuil spelletje of het IQ van de programmamakers correspondeert met dat van de gemiddelde Goede Tijden Slechte Tijden-kijker.

schoolmeester
1 maart 2021, 15:17
Ik ben geen aanhanger van Wilders, maar in deze 2 filmpjes heeft hij een aantal sterke punten en in mijn ogen ook gelijk.
Ik vind het ook onbeschoft van die mevrouw om Wilders niet uit te laten praten.

Groet, schoolmeester.

Brad Clitt
1 maart 2021, 15:21
Ik vind het ook onbeschoft van die mevrouw om Wilders niet uit te laten praten.

Groet, schoolmeester.

Dat was ook de opzet van de programmamakers.

Brad Clitt
1 maart 2021, 15:32
Maar de grootste afgang was toch van de heer Rutte, tjongejonge je zou bijna medelijden met hem hebben.
Ik DENK dat dit hem meer zetels heeft gekost dan het Wilders heeft opgeleverd. Tenminste als de kiezer zich iets aantrekt van deze toneelstukjes.

bertje600
1 maart 2021, 15:47
Duidelijk is dat de huidige politieke partijen er met zijn allen niets van bakken.
Voor de burgers wordt er dringend een zakenkabinet gewenst die alle zaken en wetten
een nader onder de loep nemen.
En het voornaamste op financieel gebied dient dan de verstrekking door de overheid
van de vele subsidies te zijn.
Miljarden worden verspilt aan onnodige subsidies, zoals voor bijv. Milieudefensie die meer dan
10 miljoen euro per jaar krijgt om dan ook nog tegen diezelfde regering te gaan procederen.

Megaboob
2 maart 2021, 08:11
Klagende linkswappies, oh wat zijn deze beroeps demonstranten en openbare orde en corona regels overtredende figuren toch zeilig volgens het kneiterinkse college in Utrecht. Ook in Utrecht naast Amsterdam, spoort de gemeenteraad niet met te veel groen links moslimbroederrschap in de gelederen helaas.

https://www.telegraaf.nl/nieuws/1145003388/burgemeester-reageert-op-9-uur-lang-plas-ophouden-beschuldiging-van-klimaatactivisten

phoenix
2 maart 2021, 08:58
een zakenkabinet... ? ik zou Trump inhuren dan zijn we volgend jaar nog niet verder en dan heb je in elk geval weer te weinig bedden, zakenkabinet hou toch op, einde neo kapitalisme... wordt wakker Bertje een virus houdt geen rekening met zaken, die maakt jou dood als je weerstand faalt...

Badslippers
2 maart 2021, 11:21
Voor de burgers wordt er dringend een zakenkabinet gewenst die alle zaken en wetten
een nader onder de loep nemen.

Met zaken onder de loep nemen kun je geen land regeren. Dat is net zoiets als: "We gaan naar het probleem kijken." Dat schiet ook niet op.

Daarnaast is onze parlementaire democratie zo ingericht dat er altijd toestemming moet zijn voor veranderingen c.q. wetswijzigingen.

Ten derde, die technocraten zijn mensen en mensen hebben nou eenmaal allerlei nare trekken. Die niet politiek gebonden deskundigen hebben allemaal ego's van hier tot Tokyo en ze zullen elkaar de tent uit vechten. Gedoemd te mislukken.

Ten vierde, de leden van een zogenaamd zakenkabinet hebben vanwege hun achtergrond allemaal verreikende connecties. De druk vanuit die connecties zal enorm zijn om hun zaken te laten behartigen door die leden van het zakenkabinet. Bovendien hebben ze bijna allemaal hun politieke voorkeur.

Ten vijfde, dacht je nu werkelijk dat zo'n kabinet gesteund wordt door de Nederlandse bevolking? Welk besluit ze ook nemen, er zullen altijd grote groepen burgers zijn die vinden dat ze vergeten worden. Besluiten zullen altijd verkeerd vallen bij de ene groep en bejubeld worden door de andere groep.

Ten zesde, wat geeft de garantie dat deze mensen de juiste beslissingen nemen want wat zijn de juiste beslissingen? Een voorbeeld zie je momenteel bij herstel.nl. Types als hoogaangeschreven lieden als Baarsma en Teulings sloegen de plank volledig mis en vertrokken met de staart tussen de benen via de achterdeur naar buiten.

Ten zevende, kom eens met namen. Kunnen we nog lachen.
Bedoel je mensen als Timmer, Sijbesma, van Dissel (ha ha ha), en natuurlijk vanwege haar goede looks zou ik theoretisch natuurkundige Anna Gimbrčre (https://www.youtube.com/watch?v=wINe6V3_cb8) willen voordragen. Of de hier altijd veelgeroemde Annemarie van Gaal. Dolores Leeuwin is ook niet te onderschatten. IQ van 159. Eentje minder dan Stephen Hawking. Voor de complete herziening van het belastingstelsel kunnen we het trio (en de vrienden van Megaboob) Willem Vermeend, Rick van der Ploeg en Jeroen Dijsselbloem inhuren hoewel die wel politiek gekleurd zijn. Misschien Anthony Fauci eens benaderen om ons door de coronacrisis te loodsen. Omdat er ook nog wat te lachen moet zijn tijdens de zakenkabinetsvergaderingen zullen we als minister van algemene zaken André van Duin benoemen.

Megaboob
2 maart 2021, 13:51
@phea,

1) Trump heeft er niets mee te maken.
2) Een zakenkabinet, en dan vooral een met competente mensen met vakkennis over het ministerie zou een verbetering zijn over de onkundige ambtenaren die de boel nu proberen te leiden.
3) een virus houd geen rekening emt zaken, dat klopt. Een virtus word wel bestreden met goede beslissingen en daar ontbreekt het nogal aan in kabinet Rutte 3 helaas. de resultaten zien we dagelijks in de media helaas.

Badslippers
2 maart 2021, 14:24
2) Een zakenkabinet, en dan vooral een met competente mensen met vakkennis over het ministerie zou een verbetering zijn over de onkundige ambtenaren die de boel nu proberen te leiden.
Vergeet niet dat de ministers in dat zakenkabinet ondersteund worden door . . . juist, AMBTENAREN.

schoolmeester
2 maart 2021, 14:40
AMBTENAREN ZIJN BEST WEL GOED IN EEN PAAR DINGEN.........HET GAAT ALLEEN ALLEMAAL ZO TRAAGGGGGGGG............

Groet, schoolmeester.

Megaboob
2 maart 2021, 21:56
Deze afgrijselijke club nivelleerders wil weer meer meer meer nivelleren. nee!!!!!

https://twitter.com/PvdA/

Nulnulzeseneenhalf
2 maart 2021, 23:14
3) een virus houd geen rekening emt zaken, dat klopt. Een virtus word wel bestreden met goede beslissingen en daar ontbreekt het nogal aan in kabinet Rutte 3 helaas. de resultaten zien we dagelijks in de media helaas.

Een virus wordt alleen maar bestreden door te vaccineren. Voor de voet. Dan nog heb je geen 100%, zelfs niet bij de allerbeste vaccins. Er zullen altijd individuen blijven waar het vaccin niet op pakt of die toch ziek worden als ze het veldvirus weer tegen komen helaas. Al het andere is maar tijdelijk. Uitstellen van executie. Lapmiddel. Proberen de tijd te overbruggen tot het vaccin er is.
En iedereen die bijwerkingen krijgt van de vaccinatie mag zich gelukkig prijzen. Dan is hij of zij het veldvirus nog niet tegen gekomen. Anders had de “gelukkige’ allang in het ziekenhuis gelegen.

Megaboob
3 maart 2021, 22:05
Het falen van pinokkio:

https://www.geenstijl.nl/5157976/mark-rutte-zet-nederland-mes-op-de-keel/

Zeus1
3 maart 2021, 22:44
Het falen van pinokkio:

https://www.geenstijl.nl/5157976/mark-rutte-zet-nederland-mes-op-de-keel/

Wat een ongenuanceerd flutstuk weer van Geenstijl :wink2:
Uiteraard heeft Rutte in 10 jaar als premier dingen niet goed gedaan, noem mij 1 premier die alles goed heeft gedaan Megaboob. Dit is schrijven om op te vullen, meer niet.

Megaboob
3 maart 2021, 23:30
@ Zeus, Tuurlijk deed Rutte ook wel een paar goede dingen, maar hij blonk vooral uit in rechts lullen en links beleid uitvoeren. Belastingen verhogen meer geluskzoekers binnen laten e.d. Een VVD premier onwaardig in mijn ogen. ja, compromissen moeten er zijn, maar als je al je eigen VVD standpunten zo weggeeft zoals Rutte dan gaat er iets mis.

Willem2
3 maart 2021, 23:37
@Megaboob
Ik weet 100% zeker dat je weer op de VVD gaat stemmen omdat alle andere alternatieven voor jou geen zin maken.
En Badslippers als limburger stemt gewoon op een limburgse, dus de PvdA.
Voor pret wordt het veel lastiger ....

Megaboob
3 maart 2021, 23:43
@Megaboob
Ik weet 100% zeker dat je weer op de VVD gaat stemmen omdat alle andere alternatieven voor jou geen zin maken.
En Badslippers als limburger stemt gewoon op een limburgse, dus de PvdA.
Voor pret wordt het veel lastiger ....

Ik garandeer Willem dat ik deze keer niet op de VVD ga stemmen. Te vaak teleurgesteld. Zoals het er nu uitziet word het Ja21. het fatsoenlijk rechtse alternatief voor de linkse kliek die de VVD geworden is helaas. Bolkekensteijn word node gemist bij die club.

Willem2
3 maart 2021, 23:47
Duits antwoord: Jaja :biggrin: ;)

WANDELAAR5
4 maart 2021, 09:49
@ Zeus, Tuurlijk deed Rutte ook wel een paar goede dingen, maar hij blonk vooral uit in rechts lullen en links beleid uitvoeren. Belastingen verhogen meer geluskzoekers binnen laten e.d. Een VVD premier onwaardig in mijn ogen. ja, compromissen moeten er zijn, maar als je al je eigen VVD standpunten zo weggeeft zoals Rutte dan gaat er iets mis.

De belastingen zijn door hem juist verlaagd! Vorig jaar € 1000, dit jaar €120 voor mij. Ook vind ik dat hij goed leiding geeft en in een zeer verdeeld politiek landschap steeds weer coalities weet te vinden zodat er toch vooruitgang geboekt kan worden. Ik wil nog zien wie hem dat nadoet.

Voor mij heeft hij teveel fout gedaan en zijn politiek beleid is niet het mijne. De zorg te ver bezuinigd en zelfs nu geen corrigerende maatregelen. Teveel verschillen in de maatschappij vergroot. Het is echt tijd voor een socialer beleid. En de PvdA is te ver van het socialisme afgedreven.

Badslippers
4 maart 2021, 10:55
Het falen van pinokkio:

https://www.geenstijl.nl/5157976/mark-rutte-zet-nederland-mes-op-de-keel/

Zo'n lijst kun je met wat creativiteit van elke premier maken. Nietszeggend dus. En waar waren de leden van de Tweede Kamer? Zij moeten de regering toch controleren? Op Rutte zal ik niet stemmen omdat ik nou eenmaal links stem (PvdA (Ploumen) of SP (Leijten/Marijnissen)). Feit is dat Rutte 10 jaar heeft mogen regeren. Hij heeft daarvoor telkens voldoende stemmen vergaard. Nu is het tijd voor anderen. Maar zoals eerder gezegd het zal weer VVD met CDA worden. Aangevuld met twee andere partijen.

GS heeft ook een poll. Wat je daar uit kunt halen is dat hun lezerspubliek uit PVV, FvD, Ja21 en VVD stemmers bestaat. Is nou niet direct een afspiegeling van de landelijke peilingen.

Afgaand op de peilingen, wil je een ruk naar rechts (ook al zijn gedateerde termen) dan zou je verwachten VVD, PVV, CDA (76 zetels). Zeer krappe meerderheid. Volledig links is geen optie. Voor de balans en het minste gezeik zou het dan kunnen worden: VVD, CDA, D66, PvdA (83 zetels) Ruime meerderheid.

https://i.ibb.co/MBnpht8/Screenshot-2021-03-04-at-11-35-32.png (https://ibb.co/kmK0yw3)


https://i.ibb.co/9tZXNLV/Screenshot-2021-03-04-at-11-45-35.png (https://ibb.co/fvDR25n)

Megaboob
4 maart 2021, 11:23
De belastingen zijn door hem juist verlaagd! Vorig jaar € 1000, dit jaar €120 voor mij. Ook vind ik dat hij goed leiding geeft en in een zeer verdeeld politiek landschap steeds weer coalities weet te vinden zodat er toch vooruitgang geboekt kan worden. Ik wil nog zien wie hem dat nadoet.

Voor mij heeft hij teveel fout gedaan en zijn politiek beleid is niet het mijne. De zorg te ver bezuinigd en zelfs nu geen corrigerende maatregelen. Teveel verschillen in de maatschappij vergroot. Het is echt tijd voor een socialer beleid. En de PvdA is te ver van het socialisme afgedreven.

Marx rutte is nu inderdaad het boegbeeld geworden van socialistisch, nivellerend en klimaatwappie Nederland (de VVD is naar links opgeschoven heet het dan zo mooi). De VVD nivelleert er lustig op lus, laat vrolijk hordes gelukszoekers binnen en faciliteert dan bij tijd en wijle weer eens een generaal pardon wat ze niet meer zouden doen, en is de Jessias links aan het inhalen op het gebied van klimaat tafel waanzin en van het gas los.

Ja, Rutte doet ook een paar goede dingen, maar mede door de toeslagen affaire is hij echt zijn geloofwaardigheid kwijt nu en zou het mijns inziens beter zijn als hij opstapt. Het grote probleem is, wie dan, want zo ongeveer alle andere paritjleiders zijn nog veel erger/minder capabel. En dat is triest.

Willem2
4 maart 2021, 11:53
Ja, Rutte doet ook een paar goede dingen, maar mede door de toeslagen affaire is hij echt zijn geloofwaardigheid kwijt nu en zou het mijns inziens beter zijn als hij opstapt. Het grote probleem is, wie dan, want zo ongeveer alle andere paritjleiders zijn nog veel erger/minder capabel. En dat is triest.

Nu begrijp ik helemaal niks meer van jou. Ondanks dat het toeslagenaffaire wordt genoemd zijn het juist ingredienten die jij heel goed vindt. Denk er nog maar eens goed over na ...

Zeus1
4 maart 2021, 12:08
Ook vind ik dat hij goed leiding geeft en in een zeer verdeeld politiek landschap steeds weer coalities weet te vinden zodat er toch vooruitgang geboekt kan worden. Ik wil nog zien wie hem dat nadoet.

Van de huidige partijleiders doet niemand hem dat na inderdaad. En tsja er moeten nu eenmaal compromissen gesloten worden, niemand kan zijn eigen beleid volledig uitvoeren. Daarom is een stem op SP bv ook een weggegooide stem, die doen nooit water bij de wijn nl.

Megaboob
4 maart 2021, 13:58
Nu begrijp ik helemaal niks meer van jou. Ondanks dat het toeslagenaffaire wordt genoemd zijn het juist ingredienten die jij heel goed vindt. Denk er nog maar eens goed over na ...

Het stelselmatig doorgaan van het kapotmaken van mensen nadat al jaren bekend is dat er iets mis is, is fout. dat staat los van het feit dat een goede controle essentieel is. Bij bijvoorbeeld de bulgarenfraude ging het daarop mis. Een ander probleem is dat het veel te lang duurt voordat gedupeerden worden gecompenseerd. Groningers maar ook toeslagen slachtoffers. Terwijl Marx Rutte wel heel snel kan handelen zoals onlangs bleek bij de behandeling van de zaak tegen de avondklok. Dan is het wederom heel duidelijk dat er met twee maten word gemeten door Rutte. Als het hem uitkomt kan het extreem snel en anders gaat het extreem traag. Denk daar maar eens goed over na Willem ;-) Dan zie je dat ik een punt heb en gewoon gelijk heb hier.

Badslippers
4 maart 2021, 20:59
Dan is het wederom heel duidelijk dat er met twee maten word gemeten door Rutte. Als het hem uitkomt kan het extreem snel en anders gaat het extreem traag. Denk daar maar eens goed over na Willem ;-) Dan zie je dat ik een punt heb en gewoon gelijk heb hier.

Dat noemen ze strategisch. Anderen zullen zeggen, gehaaid of doortrapt. En weer anderen zullen zeggen onbetrouwbaar. Het maakt me weinig uit want ik stem niet op de beste man. En dan over het gelijk hebben/krijgen, een dingetje dat je ook ziet bij het coronatopic. Nou van mij mag je altijd gelijk hebben en het nog krijgen ook. Dat heeft meer te maken met wat je belangrijk vindt in een discussie. Ik ben meer geďnteresseerd in wat iemand te zeggen heeft en hoe hij tot zijn opvattingen komt. En de interesse is nog verder gewekt als ik denk: "Hé, zo had ik het nog niet bekeken".
Dus als je stelt dat Rutte extreem snel verandert of juist niet vraag ik me af waarom hij dat zou doen en nog belangrijker, waarom mensen dat accepteren of daar helemaal op los gaan. Of die stelling waar of niet waar is interesseert me eerlijk gezegd bitter weinig. Dit gezegd hebbend, hij veranderde binnen 24 uur over de kerncentrale in Groningen.

Dan de waarom vraag? Ik denk omdat hij zeer snel inzag dat hij hier een flater had geslagen. Ook m.b.t. het kostenplaatje c.q. de kosten/baten analyse. Dan kun je maar beter heel snel corrigeren anders blijft hem dat tot 17 maart achtervolgen.

En waarom gaan mensen daar helemaal op los? Omdat ze al behoorlijk over de flos en boos zijn over van alles en nog wat. Maar vooral op Rutte (en de Jonge) omdat die in hun ogen staan voor alles wat hen overkomt. Sterker, Rutte is de hoofdschuldige van al het leed dat hen is aangedaan en dus wordt elke onhandige, domme uitspraak of actie van hem opgeblazen tot dat ze net zo groot zijn als de melkzakken van Lolo Ferrari. En je weet hoe het met die wulpse dame is afgelopen.

Laten we hopen dat het met Rutte beter afloopt zodat hij zich weer kan richten op het spelen van de piano sonates van Schubert. Beter nog, dat hij eens een lekker wijf tegen het lijf loopt. Een wijf dat hem eens een lekkere pijpbeurt geeft in het torentje.

Picasso 1
4 maart 2021, 21:13
Laten we hopen dat het met Rutte beter afloopt zodat hij zich weer kan richten op het spelen van de piano sonates van Schubert. Beter nog, dat hij eens een lekker wijf tegen het lijf loopt. Een wijf dat hem eens een lekkere pijpbeurt geeft in het torentje.

En hopelijk speelt hij er niet enkel letterlijk mee maar wordt hij tevens figuurlijk de sigaar. Maar die natte Amerikaanse droom kunnen we met zijn allen vergeten bij Rutte, hij zal ons allemaal wel weer achterlangs naaien.

Megaboob
4 maart 2021, 21:16
het Kaag effect ;-)

https://www.telegraaf.nl/nieuws/490372286/boeren-slepen-sigrid-kaag-voor-de-rechter-laten-we-d66-halveren

Megaboob
4 maart 2021, 21:18
Het Wopke effect ;-)

https://www.telegraaf.nl/nieuws/94839330/links-weer-woedend-op-wopke-hoekstra-om-ww-plan-cda

Niet gek dat Rutte weer wint. wat een dwazen weer vandaag. Met een dergelijke tegenstand is winnen niet bepaald moeilijk. Deze politici draaien zichzelf al de nek om in deze tijd. Bizar.

Picasso 1
4 maart 2021, 21:25
Het Wopke effect ;-)

https://www.telegraaf.nl/nieuws/94839330/links-weer-woedend-op-wopke-hoekstra-om-ww-plan-cda

Niet gek dat Rutte weer wint. wat een dwazen weer vandaag. Met een dergelijke tegenstand is winnen niet bepaald moeilijk. Deze politici draaien zichzelf al de nek om in deze tijd. Bizar.

Daarom wordt het weer Rutte, zodat hij weer eens datgene tot uitvoering brengt waar anderen electoraal voor worden afgestraft.

deket
4 maart 2021, 21:50
Natuurlijk gaat het weer Rutte worden
En Wilders zal stemmen van Baudet innemen en veel winnen maar toch weer in de oppositie moeten gaan zitten

The Joker
4 maart 2021, 21:52
https://stemlp.nl/standpunten/

34938

Willem2
4 maart 2021, 22:50
@ The Joker
Je moet even uitleggen dat LP niet staat voor de voorloper van de CD maar voor Libertaire Partij ;)

schoolmeester
5 maart 2021, 07:24
LP staat toch voor langspeelplaat.
Dat zijn de meeste politieke figuren ook: langspeelplaten die het bekende deuntje laten klinken dat de meeste burgers graag horen.

Groet, schoolmeester.

Megaboob
5 maart 2021, 22:26
Ik zeg het al tijden, moslimbroeder /groen links voorman Yasser Ferras ofwel de Jessias is een heel verkeerde keuze:

Klaver is blamage voor hele politiek
author avatar
Door NAUSICAA MARBE

Updated Vandaag, 18:28
Vandaag, 18:27 in COLUMNS



Nog twee weken en Kauthar Bouchallikht, nummer 9 op de lijst van GL, wordt gekozen als lid van de Tweede Kamer. Daarmee betreedt iemand die haar voormalige activisme voor de oerconservatieve islamistische Moslimbroederschap ontkent het parlement – voor een progressieve partij. Lijsttrekker Jesse Klaver steunde haar bij het verspreiden van desinformatie over haar vicevoorzitterschap van FEMYSO, de jeugdorganisatie van het Moslimbroederschap.


Klaver bleef haar brutale beweringen herhalen dat ze niets met het Moslimbroederschap en dat gedachtegoed te maken heeft, waarna hij haar critici achterbaks aanviel. Onderzoeksjournalist Carel Brendel, die in november 2020 de affiliatie met de Moslimbroederschap ontdekte en die op zijn site zorgvuldig documenteerde, moet nog steeds lezen dat daar niets van klopt, dat het een hetze is van extreemrechts of een verzinsel van oude, witte mannen die niet tegen een hoofddoek kunnen. Zijn vragen aan GL over de selectie van deze kandidate, over de afscherming van informatie over haar voormalige functies en de ontkenningen van feiten blijven onbeantwoord. Ziedaar het niveau van Klaver en zijn ijdele trawanten op de sociale media wanneer ongemakkelijke feiten spelen. In het RTL-lijstrekkersdebat afgelopen week stak Klaver niet één, maar een paar priemende vingertjes de lucht in om naar de in de peilingen succesvolle premier te wijzen: ’Meneer Rutte, u heeft liegen en bedriegen niet nodig om de kiezer binnen te halen.’ Zegt degene die dat wel nodig acht om zijn omstreden kandidate binnen te houden. Zo’n politicus is een blamage voor de hele politiek en in het bijzonder voor de linkerflank waar hij hoog van de morele toren blaast.

Partijpropaganda
In het land waar ik geboren ben, destijds een dictatuur, las je in kranten en tijdschriften vrijwel alleen partijpropaganda. Wilde je iets over de werkelijkheid te weten komen, dan moest je alle mededelingen omkeren tot je precies het tegenovergestelde las. Dan kwam je in de buurt van herkenbare zaken. Pijnlijk om in het vrije Nederland soms precies hetzelfde te moeten meemaken.

Het ’verbindingsplatform’ Nieuw Wij publiceerde eind februari een hagiografisch interview met Kauthar Bouchallikht. Geen spoor van uitleg daarin over waarom ze bij de Moslimbroeders ging en hoe het komt dat ze plots afstand neemt van het gedachtegoed dat ze eerst ontkende te hebben herkend. Bouchallikht suggereerde wel dat mensen die moeite met haar hebben aan zelfonderzoek moeten doen.

’Aantijgingen’
Dit was een antwoord op een vraag over reacties op haar hoofddoek en religie. De interviewer en de politica in spe negeerden het feit dat de ophef niet daarover ging, maar over haar ontkenningen en verdraaiingen. Voorts repte ze over ’aantijgingen die ik kreeg’. Zo wordt Brendels journalistieke onderzoek opnieuw gedegradeerd tot valse roddel. Dat serieuze media de feiten van Brendel checkten en overnamen meldt de droomkandidate van Klaver niet. Voor wie haar wil leren kennen, heeft Bouchallikht een tip: ’Ze kunnen kijken naar wat ik de afgelopen jaren gedaan heb en met wie ik heb samengewerkt.’

Laat dat nou net zijn wat Brendel deed en doet. Deze week kwam hij met een nieuwe onthulling: ze volgde mediatrainingen bij de aan de Moslimbroeders verbonden Turkse Sinan Wren Foundation. In 2016 als cursist en in 2019, een jaar voordat ze op de lijst van GL verscheen, als medeorganisator. De bestuurders van de SWF komen uit het Turkse netwerk van de Moslimbroeders en zijn bezoekers van Hamas-conferenties. Wie enig wetenschappelijk onderzoek of veiligheidsrapporten over de Moslimbroeders gelezen heeft, weet dat de organisatie altijd bedekt blijft en haar leden of activisten ontkenning als communicatiemodus adviseert. Maar Brendel onderzocht de achtergronden van SWF-bestuurders en hun bedrijven en organisaties en kon alles terugvoeren op de Moslimbroeders. Hetzelfde geldt voor het Engelse filiaal van de SWF. Zal deze nieuwe onthulling tot iets leiden? Klaver gaat heus niet juist nu een bom in zijn eigen partij laten ontploffen omwille van transparantie en integriteit. De resterende tijd tot de verkiezingen wacht hij af, naarstig hopend dat het nieuws overwaait.

Leugenaars en halvegaren
Maar de zaak Bouchallikht gaat over meer dan een vergiskandidate. Die legt een hardnekkig patroon bloot waar links Nederland, dat zich het morele gelijk aanmeet, geen afscheid van neemt. Gaat het om islamistisch extremisme, dan komt allereerst de ontkenning van de ernst ervan. Terroristen, bommenleggers en de beulen van IS lust niemand. Maar de ideologie waaruit het geweld voorkomt wordt liever gebagatelliseerd en gereduceerd tot marginaal en behapbaar armoede- of discriminatieprobleem. Dat is het niet. Daarnaast is er de behoefte om critici en onderzoekers van de islamisering als leugenaars en halvegaren te framen. In de hoop dat ze zwijgen. Reuze progressief, hoor. De stilte die daarop volgt, is nog kwalijker. Vrijwel het gehele progressieve electoraat, ook de achterban met bestuurlijke macht en maatschappelijk gezag, steekt de kop in het zand. Kennelijk verkieslijker dan voor linkse misstappen dezelfde meetlat te hanteren als voor rechtse. Desinformatie, ontkenningen, verdachtmakingen, en het beschermen van extremisten lijken acceptabel en zelfs goedgekeurd in die kringen. Zelfonderzoek, ho maar. Geen wonder dat dat mensen aantrekt die ook voor de Moslimbroeders vielen.

Megaboob
5 maart 2021, 22:27
Heerlijk geenstijl atikel over robot Jetten:

https://www.geenstijl.nl/5158001/sloop-schmier-cheat-repeat/

Megaboob
5 maart 2021, 22:28
Geenstijl is fantastisch op dreef vandaag:

https://www.geenstijl.nl/5158005/sylvana-krijgt-penning-voor-politieke-clownerie/

Megaboob
5 maart 2021, 22:29
Grove schande:

https://www.geenstijl.nl/5157993/nieuwe-stukken-toeslagenaffaire-al-15-jaar-lang-aan-de-gang-belastingdienst-had-eigen-rechters/

Megaboob
5 maart 2021, 22:30
En zo heerlijk, hoe Kauthar de groenlinks moslimbroederschap nog meer zetels gaat kosten, hde veenbrand suddert door en groenlinks verliest steeds meer terrein. fantastisch! Weg met die populisten/dwazen/ en nog veel meer ernstigs.

https://www.geenstijl.nl/5157983/gl-9-kauthar-volgde-mediatraining-bij-turkse-moslimbroederschap-zat-later-in-organisatie/

Megaboob
5 maart 2021, 22:37
En lezen onze linkse forumleden even mee (Hallo Willen, Badslippers, Phea, Molaar, Wentelt eefje enz. ;-) )

Deze meneer, lid van de PVDA, ex minister, econoom, en met toch wel enige kennis van zaken zegt het hier zelf: wat links wil, gaat niet, is niet goed voor nederland ern is gedoemd te falen. Lees dus even mee, en bezint, eer gij op een van de linkse partijen stemt:

PvdA-prominent Vermeend hekelt belasten bedrijfsleven

’Links straks buitenspel in formatie met hoge lasten’
Door HERMAN STAM EN MARTIN VISSER

Updated Vandaag, 18:33
Vandaag, 17:00 in FINANCIEEL



AMSTERDAM - De drie linkse partijen zetten zichzelf buitenspel met hun economische plannen. De kans dat zij aan bod komen tijdens de kabinetsformatie is flink geslonken door hun inzet op hoge belastingen voor bedrijven en een forse uitbreiding van de overheid.

Lijsttrekker Jesse Klaver van GL foldert bij een PvdA-aanhanger.
Lijsttrekker Jesse Klaver van GL foldert bij een PvdA-aanhanger.Ⓒ ANP
Dat zegt Willem Vermeend, oud-minister en PvdA-prominent, in de podcast Kwestie van Centen van De Financiële Telegraaf. „Dit is wat je in Den Haag een nederlagenstrategie noemt”, concludeert hij over de inzet van PvdA, GL en SP. Vermeend denkt dat VVD, CDA en D66 elkaar na de verkiezingen gemakkelijk weer kunnen vinden: „Op basis van de cijfers heeft de huidige coalitie straks de meeste kans.”

BEKIJK OOK:

Dit kosten de plannen van de politieke partijen
Uit de doorrekeningen van de verkiezingsprogramma’s door het Centraal Planbureau bleek maandag dat alle partijen, van links tot rechts, inzetten op meer overheidsuitgaven en hogere belastingen voor bedrijven. Vermeend wijst erop dat er wel degelijk verschillen zijn tussen de linkse partijen en de centrumrechtse. PvdA, GL en SP laten de collectieve uitgaven en de lasten voor bedrijven veel harder oplopen dan VVD, CDA en D66, stelt hij.

Hogere lasten
Bij de drie linkse partijen gaan de collectieve uitgaven met tientallen miljarden omhoog. Ook krijgen bedrijven hogere belastingen voor hun kiezen. Bij de PvdA nog het meest: €41,7 miljard hogere lasten voor het bedrijfsleven. „Dit moet je gewoon niet doen, dit werkt niet”, concludeert Vermeend „Iedereen is erover eens, dat zie je in heel Europa. We moeten investeren, investeren, investeren.”

PvdA-coryfee en DFT-columnist Willem Vermeend.
PvdA-coryfee en DFT-columnist Willem Vermeend.Ⓒ ANP/HH
Na de verkiezingen zullen deze doorrekeningen het startpunt zijn van de formatie, legt de oud-minister uit. „Neem even aan dat de VVD de grootste partij wordt. Dan heeft die partij het intiatief. Het eerste waar mensen naar vragen die dan aan tafel zitten is de doorrekening.”

BEKIJK OOK:

Politieke partijen trekken de knip: ’Maar over vier jaar moet volgend kabinet bezuinigen’
Volgens Vermeend zal de VVD al snel tot de conclusie komen dat er nauwelijks overbrugbare verschillen zijn met de linkse partijen. Als PvdA wel in zee zou willen met partijen uit de huidige coalitie: „Dan moeten ze fors inleveren op hun collectieve lasten. Maar dat is juist het punt waarop ze op willen scoren de komende jaren.”

Zorg en sociale zekerheid
Dat juist zijn eigen partij kampioen lastenverzwaring is voor bedrijven is volgens Vermeend ’een overreactie op de vorige verkiezingsnederlaag’. Hij begrijpt niet dat de linkse partijen zoveel extra geld willen uitgeven aan zorg en sociale zekerheid, terwijl na de coronacrisis vooral investeringen nodig zijn: „Voor vernieuwing heb je bedrijven nodig, of je het nu leuk vindt of niet.”

BEKIJK OOK:

Column: we krijgen straks de rekening van politieke bestedingsdrift
Ook werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland zijn verbijsterd over de plannen voor lastenverzwaring. „Hoe kun je dit soort plannen presenteren tijdens de diepste crisis in decennia?”, reageert Thomas Grosfeld, teammanager economie op de VNO-site. „Terwijl we juist alles moeten doen om investeringen aan te jagen, schuldenbergen af te lossen en bedrijven te helpen bij de energietransitie.”

Volgens Visser verdwijnen de problemen op de huizenmarkt ’niet vanzelf’ met 100.000 extra woningen per jaar. In de podcast gaan de DFT-verslaggevers uitgebreid in op de invloed van de coronacrisis op de huizenmarkt, de verkiezingsplannen en vragen van luisteraars.

Megaboob
5 maart 2021, 22:41
En beste Badslippers, het zoveelste bewijs dat Nederland nu echt een bananenmonachie is, de overheid is een communistisch apparaat wat maar doet wat haar goedschikt blijkbaar en daar hele foute types als landsadvocaat voor inzet en die mensen dan binnen 4 uur opeens de avondklok weer laat herstellen, want anders leid de opperste Sovjet Marx Rutte gezichtsverlies. Ik zeg het al jaren, welkom in de chaos bende die Nederland heet\:

Column Marianne Zwagerman

De werkelijkheid is vaak smeriger dan het ergste complot
author avatar
Door MARIANNE ZWAGERMAN

Updated Vandaag, 14:53
Vandaag, 14:00 in COLUMNS



Even dacht ik dat DWDD uit de mottenballen was getrokken en Joost Zwagerman uit de dood was teruggekeerd. Ik hoorde iemand op tv in zijn hysterisch enthousiaste stijl een boek aanprijzen. Toen ik opkeek zat Fidan op de plek van Matthijs en deed Mark Rutte Joost na. De minister-president blijkt een inspirerende geschiedenisleraar. Hij wil graag het onderwijs in als de VVD van hem af wil. Toch zou ik een carričre als autohandelaar aan de onderkant van de markt ook nog niet uitsluiten.


Rutte heeft het vertellen van leugens in de categorie ’altijd binnen gestaan, van een oud vrouwtje geweest’ tot een kunst verheven. Fidan toonde een compilatie van alle keren dat de VVD-leider ’geen actieve herinnering’ bleek te hebben aan dingen waarvoor hij verantwoordelijk was. Ze wilde weten hoe dat kan want ’u staat bekend om uw olifantengeheugen’. Rutte probeerde het weg te schaterlachen. Nahikkend keek hij naar Gordon, waarmee hij even daarvoor nog over het songfestival had gekeuveld. Hij nam en kreeg de tijd zich te herpakken en zei: ’Nee, ik geef je eerlijk antwoord.’

Eerlijke mensen geven gewoon antwoord
Typisch. Eerlijke mensen geven gewoon antwoord, die hoeven niet te benadrukken dat ze deze keer wel echt de waarheid vertellen. ’Over ieder van die zaken kunnen we uren praten en ik denk zelfs dat ik je dan zou kunnen overtuigen dat het misschien nog klopt ook wat ik zeg,’ voegde de VVD-leider eraan toe. Zo werkt het dus in zijn hoofd. Als hij uren over zijn leugens praat kan hij misschien zelfs zichzelf ervan overtuigen het misschien nog klopt wat hij zegt ook.

Die ruimte kreeg hij niet in het RTL-debat. ’Ik stop u even,’ zei Kristie Rongen. De moeder van drie kinderen zit in de schuldhulpverlening en leeft van 50 euro per week. Als een rat in de val, zo voelde haar ongelijke strijd tegen de overheid in het toeslagenschandaal waaraan zij bijna onderdoor ging.

Peperduur advocatenkantoor vuilnisman van de overheid
De kooltjes van Rutte werden uit het vuur gehaald door het peperdure Haagse advocatenkantoor Pels Rijcken, die in de woorden van RTL-journalist Pieter Klein ’voor vorstelijke uurtarieven opdraaft als vuilnisman van onze overheid’. Klein ziet de landsadvocaat opduiken bij allerlei doofpotten die de regering via de rechter probeert dicht te houden. ’De landsadvocaat liegt veelvuldig namens de Staat der Nederlanden,’ schrijft Klein in 2019 in een van zijn columns over het toeslagenschandaal.

BEKIJK OOK:

’Tien miljoen euro van massaclaims verduisterd bij Pels Rijcken’
BEKIJK OOK:

Nabestaanden oud-topman Pels Rijcken wachten met aanvaarden erfenis
BEKIJK OOK:

Landsadvocaat kost steeds meer miljoenen
In 2017 viert Pels Rijcken een feestje in het Haagse Gemeentemuseum. Klanten luisteren aandachtig naar de lezing over integer ondernemen door bestuursvoorzitter Frank Oranje van het chique advocatenkantoor. ’Doing the right thing when no one is watching,’ noemt Oranje het terwijl hij via de beamer een foto van een glazen huis projecteert. Hij geeft op over het morele kompas van Pels Rijcken dat als landsadvocaat gewend is dat iedereen meekijkt. Zelf zit hij dan in een adviesorgaan van de Koninklijke Notariële Beroepsorganisatie dat ministeries adviseert.

Pels Rijcken donker broeinest van fraude
Sinds deze week weten we hoe het echt zit. Oranje sluisde binnen het moreel superieure Pels Rijcken miljoenen euro’s van klanten naar zijn privérekening. Toen het uitkwam werd hij ontslagen, maar kreeg hij na zijn zelfverkozen dood alsnog warme woorden mee van zijn collega’s in de rouwadvertentie. Ze hoopten misschien nog even onder de pet te houden dat hun glazen kantoor in Den Haag in werkelijkheid een donker broeinest van fraude was.

De Haagse deken van de Orde van Advocaten gaat onderzoek doen naar de misstanden bij Pels Rijcken. Klein detail: de deken was zelf tot 2011 partner bij … Pels Rijcken.

De werkelijkheid is vaak smeriger dan het ergste complot.

Willem2
5 maart 2021, 23:19
En lezen onze linkse forumleden even mee (Hallo Willen, Badslippers, Phea, Molaar, Wentelt eefje enz. ;-) )

Deze meneer, lid van de PVDA, ex minister, econoom, en met toch wel enige kennis van zaken zegt het hier zelf: wat links wil, gaat niet, is niet goed voor nederland ern is gedoemd te falen. Lees dus even mee, en bezint, eer gij op een van de linkse partijen stemt:

PvdA-prominent Vermeend hekelt belasten bedrijfsleven


Ik ben niet links en niet rechts, jij uitermate ultra rechtse corpsbal !!!
Ik ken dhr Vermeend en in dezen heeft hij een beetje gelijk. Maar het mag niet weer ten koste gaan van de grote massa.

Megaboob
5 maart 2021, 23:29
@ Willem:

Ik? Ultrarechts? Nee, hoor je verweart met met iemand anders. Ik ben gematigd rechts, en heb een sociaal hart (exit D66 dus). dat blijkt o.a. uit het feit dat ik echte vluchtelingen (exit GL dus, exit PVDD, exit SP, Exit CU) een warm hart toedraag, ik ook vind dat de WW niet verder verkort dient te worden (exit CDA dus), er een goed sociaal stelsel moet zijn wat eerlijk en rechtvaardig is (exit PVDA dus), maar waar misbruik hard word bestreden en bestraft (exit VVD dus), waarbij haat en discriminatie worden bestreden. ik ben een groot voorstander van een beter milieu, dat begint bij jezelf en niet bij die moslimbroederclub van de Jessias ;-) (en aanverwanten zoals Denk en Nida), en met kernenergie (Welkom Ja21) want dat is echt CO2 neutraal in tegenstelling tot bomen crematoria (wederom exit groene Khmer). En nog een leuke, hogere belastingen redden het milieu niet (exit geheel links), kerncentrales (welkom Ja21) wel. Belastingen moeten eerlijk (exit geheel links incl VVD), en een vlaktax (gewoon meer belasting betalen naarmate je meer verdient, super eerlijk en goed) is een perfect systeem daarvoor, en geen nivellering (Exit PVDA en ander donlinks) en andere domheden, die niet werken. Diefstal en afgunst belastingen zoals erfbelasting en vermogensbelasting dienen per direct te worden verboden. dat is niet extreem rechts, dat is kneitergoed!

Dalton
6 maart 2021, 08:53
Ik ben niet links en niet rechts, jij uitermate ultra rechtse corpsbal !!!
Ik ken dhr Vermeend en in dezen heeft hij een beetje gelijk. Maar het mag niet weer ten koste gaan van de grote massa.

Het gaat altijd ten koste van de grootte massa,het is zelfs een tv serie geworden :MASSA IS KASSA:

Badslippers
6 maart 2021, 11:38
En lezen onze linkse forumleden even mee (Hallo Willen, Badslippers, Phea, Molaar, Wentelt eefje enz. ;-) )
[Een uitermate zwak en oppervlakkig artikel uit de pen van Vermeend]

Ik lees bitter weinig nieuws in dat geciteerde artikel. Vermeend vertelt zaken waarvan iedereen al op de hoogte is. Ik heb er zelf over geschreven. Namelijk: Een "Links" kabinet komt er niet (Vermeend: "Links zet zich buitenspel". "Het wordt hoogstwaarschijnlijk weer VVD-CDA-D66". Of zoals ik ook al meldde en wat Vermeend ook zegt: "Op basis van de cijfers heeft de huidige coalitie straks de meeste kans."

Over de lastenverzwaring herhaalt Vermeend wat het CPB ook al zei. Niks nieuws dus. Het enige wat hij er aan toevoegt is: "Dit moet je gewoon niet doen, dit werkt niet". Waarom het niet werkt lees ik nergens. Hij voegt er aan toe: "investeren, investeren, investeren". Nou dat doen die bedrijven zelf maar.

Verder orakelt hij: "Maar over vier jaar moet volgend kabinet bezuinigen". Goh, dat wist ik nog niet. Zolang als ik op deze aardkloot leef, weet ik niet beter dat ELK kabinet heeft moeten bezuinigen. Oud nieuws dus.

Dan: "Vermeend begrijpt niet dat de linkse partijen zoveel extra geld willen uitgeven aan zorg en sociale zekerheid". Nou misschien omdat zo'n beetje heel Nederland dat het laatste jaar aan het roepen is. Namelijk: "De zorg is compleet uitgekleed. Dat kan zo niet langer". Een wens van een groot deel van de Nederlandse bevolking dus.

Nogmaals, een vrij simplistisch artikel van de heer Vermeend dat zelfs door een middelbare scholier geschreven zou kunnen zijn.

Tenslotte, ik heb een paar dagen geleden een artikel uit het FD geciteerd met wat grafieken. Daarin kon je zien dat alle partijen de overheidsuitgaven laten stijgen. Alle partijen belasten het bedrijfsleven. Bij de een meer als bij de ander. Bij VVD en CDA stijgt de EMU-schuld (% bbp) tot boven de 60%. Alle partijen laten economische groei zien variërend van 1,5 tot 1,9. Wil je dat jouw koopkracht stijgt dan kun je het beste SP of PvdA stemmen. Wil je dat jouw lasten dalen dan kun je het beste D66 of PvdA stemmen. Om dat te betalen moet je het geld halen waar het zit. Niet bij de burger maar bij de multinationals en bij de bedrijven die in Nederland grote winsten behalen en dat vervolgens doorsluizen om hier de belastingregels te omzeilen.


„Terwijl we juist alles moeten doen om investeringen aan te jagen, schuldenbergen af te lossen en bedrijven te helpen bij de energietransitie.”

Ik zie niet in waarom ik bedrijven zou moeten helpen met de energietransitie. Misschien zitten daar bedrijven bij waar ik geen enkele binding mee heb. Waarom moet mijn afgedragen belastinggeld KLM in de lucht gehouden worden terwijl ik nooit gebruik maak van de diensten van dat bedrijf? Als iemand een luchtvaartmaatschappij wil beginnen prima. Maar kom dan niet aan dat ik dat bedrijf zou moeten financieren om haar winsten te maximaliseren. Winsten waarover niet eens belasting wordt betaald door allerlei schimmige en ondoorgrondelijke belastingconstructies.

rob45
6 maart 2021, 12:17
Het Wopke effect ;-)

https://www.telegraaf.nl/nieuws/94839330/links-weer-woedend-op-wopke-hoekstra-om-ww-plan-cda

Niet gek dat Rutte weer wint. wat een dwazen weer vandaag. Met een dergelijke tegenstand is winnen niet bepaald moeilijk. Deze politici draaien zichzelf al de nek om in deze tijd. Bizar.Van 'Doorpakken' naar 'Afpakken'
Het CDA is zwalkende...

Brad Clitt
6 maart 2021, 12:24
Wees slim, stem op Martin!

Badslippers
6 maart 2021, 14:20
Ik ben niet links en niet rechts

Dan kom je bij Rita Verdonk uit.

schoolmeester
6 maart 2021, 14:36
Leeft die nog ?

Groet, schoolmeester.

Megaboob
6 maart 2021, 22:39
Het directe gevolg van het debiele asielbeleid in Nederland. Bed bad en brood voor uitgeprocedeerde gelukszoekers, maar het eigen volk kan stikken en leeft op straat. Stuitent artikel. Tijd om de Jessias en zijn linkse kornuiten eens te vragen hoe dit "eerlijk en sociaal is". schande!

Melody staat op straat: ’Dakloos leven is peperduur’

Zwerver met baan en auto: ’Ik leid een dubbelleven’
Door MARIE-THÉRČSE ROOSENDAAL

Updated Vandaag, 16:17
Vandaag, 15:40 in BINNENLAND



De maatschappelijke opvang bespeurt een flinke toename van het aantal economisch daklozen, door de coronaperikelen. Zelfredzamen die van bank naar bank gaan, een nachtje logeren bij een tante, een nachtje pitten in de auto. Wij spraken Melody, een dakloze uit een onzichtbare, vergeten groep. „Ik leid een dubbelleven.”

De 48-jarige vrouw heeft geen eigen adres meer. „Door een relatiebreuk kwam ik op straat te staan.”
De 48-jarige vrouw heeft geen eigen adres meer. „Door een relatiebreuk kwam ik op straat te staan.”Ⓒ RENE BOUWMAN
Zoals ze daar energiek het Amsterdamse Vondelpark inloopt, meezwaaiende paardenstaart, zal niemand vermoeden dat Melody dakloos is. Geen verfomfaaide supermarkttasjes vol zooi, geen rouwranden onder haar nagels, geen vervilte haardos. Tot een jaar geleden had zij zelf ook dat stereotiepe beeld van een dakloze: verwarde man, halfliterblik huismerkbier in de smoezelige knuist, doelloos op een bankje.

"Economisch daklozen herken je niet"
„Maar economisch daklozen herken je niet, het kan iedereen zijn, het kan iedereen overkomen.” Haar overkwam het. Heimwee klinkt door in Melody’s stem wanneer ze vertelt over de dingen die altijd zo doodgewoon waren. „Achter een kopje koffie aan de keukentafel, lekker naar buiten staren. Ik had alles, een prachtig huis. En nu…”

Relatiebreuk
De 48-jarige vrouw heeft geen eigen adres meer. „Door een relatiebreuk kwam ik op straat te staan. We waren twintig jaar samen, en ik liet hem altijd in blind vertrouwen alle bankzaken regelen. Ik tekende toen hij mijn huis op zijn naam zette.” Ze schaamt zich als ze dit vertelt: „Hoe dom kon ik zijn.” Zo stond ze, aan het begin van corona, ineens op straat.

"Ik dacht dat in Nederland alles goed geregeld was"
Ook haar werk en inkomen – met haar ex zat ze in de evenementen en horeca, als dj reisde ze de wereld over – was ze kwijt. Voor huisvesting klopte ze bij de gemeente aan. „Ik dacht dat in Nederland alles goed geregeld was. Ze konden niets voor me doen.” Naar het Leger des Heils dan maar. „Daar zeiden ze: ’Mevrouw, u wilt niet op een slaapzaal vol bedden, niet doen. Daar zitten heel andere daklozen’.”

„Ik sliep in mijn auto, het enige dat ik nog had en heb. Op de achterbank, kussentje onder mijn hoofd. Parkeerde ik voor de deur van mijn oude huis, dat nog altijd leeg staat. Die plek voelde veilig en vertrouwd. Als buren me aanspraken, zei ik dat ik de auto even verzette. Douchen deed ik bij vriendinnen, alleen met hen deel ik mijn verhaal.”

Volwassen zoon
Bij vrienden logeerde ze, bij familie. Melody heeft een volwassen zoon. „Hij woont samen met zijn vriendin. Ik wil hem niet belasten met mijn sores en ik wil ook niet dat hij tussen mij en zijn vader komt te staan. Hij moet onbezwaard zijn eigen leven kunnen leven.”

"Ik heb geen koffiezetapparaat, een bakkie buiten de deur kost veel meer"
Het UWV hielp haar aan werk. „In de zorg; en ik volg een studie. Goed om een salaris te hebben, want dakloos leven is peperduur. Ik heb geen koffiezetapparaat, een bakkie buiten de deur kost veel meer, net als een kant-en-klaar broodje of salade. Ik logeerde een tijdje bij mijn tante, zij is een schat, maar op leeftijd en toen corona doorzette, zei ze: ’Sorry, Mel.’ Omdat ik in de zorg werk, was ik voor haar een extra virusgevaar. Begrijpelijk.”

„Ik sliep in mijn auto, het enige dat ik nog had en heb. Op de achterbank, kussentje onder mijn hoofd.”
„Ik sliep in mijn auto, het enige dat ik nog had en heb. Op de achterbank, kussentje onder mijn hoofd.”Ⓒ RENE BOUWMAN
"Dakloos leven is peperduur"
Op dit moment heeft ze onderdak bij een vriendin. „Tegen een vergoeding, want ik voel me altijd een last en voel me altijd schuldig. En ik wil geen medelijden, ik wil niet zielig gevonden worden. Maar ik ben overal te gast en nergens thuis. Op mijn kamertje staat een bed, een tafeltje. Prima, maar het is niet míjn bed, als je voelt wat ik bedoel. Mijn spullen en fotoboeken liggen in de opslag. Betaal ik elke maand voor, soms denk ik erover om het op te zeggen en de boel te laten vernietigen.”

"Ik kan niemand uitnodigen om te komen eten, zoals ik zo graag deed"
„Ik kan niemand uitnodigen om te komen eten, zoals ik zo graag deed. Met studiegenoten afspreken kan nooit bij mij. En ik kan dat niet uitleggen aan hen, dan neem ik iets mee voor bij de koffie. In de weekenden ga ik naar mijn tante, dan heeft mijn vriendin het rijk even alleen. Vroeger voelde ik me lekker als ik zei ’ik ga naar huis’. Nu voel ik niets. Dit heeft me verhard, killer gemaakt. Ik ben een belangrijk stuk van mezelf kwijt. Nooit meer onbezorgd, nooit meer gelukkig. Boven mijn hoofd hangt zwaarte.”

Verhangen
Tussen wal en schip zit ze: „Werkend in de zorg zou ik sneller recht hebben op een huis, maar ja, ik ben nog in opleiding. Voor een studentenflat ben ik te oud. Zo val ik overal tussen, ik heb geen uitzicht op een uitweg.” Ze pauzeert even, zegt dan: „Ik heb een tijd gehad dat ik mezelf wilde verhangen. Gedachten aan mijn lieve zorgcliënten hebben me weerhouden.”

"Ik voel me altijd schuldig"
„Op mijn werk weet niemand dat ik dakloos ben, omdat ik me daarvoor schaam. Daarom wil ik ook niet met mijn achternaam in de krant, en onherkenbaar op de foto. Ik leid een dubbelleven: de vrolijke Melody op het werk en de verborgen Melody die geen onderdak heeft. Dat laatste miert altijd door mijn hoofd. Zonder adres ben je een spook en besta je niet. Kun je je auto niet eens verzekeren, laat staan jezelf.”

Sprankje hoop
Inmiddels gloort er een sprankje hoop voor Melody. „Het Leger des Heils verwees me naar De Regenboog Groep, die ondersteuning biedt aan economisch daklozen. Op de wachtlijst voor hun Passantenhotel, een speciale voorziening voor zelfredzame daklozen, ben ik na een jaar nummer vijf.

Ze zeggen dat het nu nog maar anderhalve maand duurt voor ik daar een kamer krijg. Kost 450 euro per maand, het verblijf is voor maximaal een half jaar. Ik hoop dat ik binnen die tijd een eigen plek vind, maar ik betwijfel het.”

BEKIJK OOK:

Alarm om ’prinsjes op bestelling’: seks voor een slaapplaats en andere schokkende details
Ze pakt haar schoudertas met opdruk think positive, feel positive, live positive. Melody lacht dan: „Ik speel mee met de Postcodeloterij, op mijn oude adres, dat mag. Gek genoeg geeft dat lot me hoop. Als ik een flink bedrag win, ga ik wat regelen voor daklozen.”

Cijfers
Esmé Wiegman, directeur van Valente, de branchevereniging van de opvang, is benieuwd naar de nieuwe daklozencijfers. „Het CBS komt er dit voorjaar mee, en ik vrees dat we daarvan zullen schrikken. De laatste getallen zijn van augustus 2019. Toen was in tien jaar tijd het aantal daklozen meer dan verdubbeld, van 17.800 naar 39.300.”

Economisch daklozen, ruwweg 40% van het totaal, worden gezien als zelfredzaam, omdat ze geen verslaving of psychiatrische problemen hebben.

„Al een paar jaar bespeuren we in de praktijk een stijging van economisch daklozen”, vertelt Wiegman. „Door de lockdown zijn daar nog extra banenverlies, financiële malaise en relatiebreuken bijgekomen. Daarnaast staan arbeidsmigranten, voor wie werk en onderdak gekoppeld waren, op straat.”

kempie
7 maart 2021, 10:52
En lezen onze linkse forumleden even mee (Hallo Willen, Badslippers, Phea, Molaar, Wentelt eefje enz. ;-) )

Deze meneer, lid van de PVDA, ex minister, econoom, en met toch wel enige kennis van zaken zegt het hier zelf: wat links wil, gaat niet, is niet goed voor nederland ern is gedoemd te falen. Lees dus even mee, en bezint, eer gij op een van de linkse partijen stemt:

PvdA-prominent Vermeend hekelt belasten bedrijfsleven

’Links straks buitenspel in formatie met hoge lasten’
Door HERMAN STAM EN MARTIN VISSER

Updated Vandaag, 18:33
Vandaag, 17:00 in FINANCIEEL



AMSTERDAM - De drie linkse partijen zetten zichzelf buitenspel met hun economische plannen. De kans dat zij aan bod komen tijdens de kabinetsformatie is flink geslonken door hun inzet op hoge belastingen voor bedrijven en een forse uitbreiding van de overheid.

Lijsttrekker Jesse Klaver van GL foldert bij een PvdA-aanhanger.
Lijsttrekker Jesse Klaver van GL foldert bij een PvdA-aanhanger.Ⓒ ANP
Dat zegt Willem Vermeend, oud-minister en PvdA-prominent, in de podcast Kwestie van Centen van De Financiële Telegraaf. „Dit is wat je in Den Haag een nederlagenstrategie noemt”, concludeert hij over de inzet van PvdA, GL en SP. Vermeend denkt dat VVD, CDA en D66 elkaar na de verkiezingen gemakkelijk weer kunnen vinden: „Op basis van de cijfers heeft de huidige coalitie straks de meeste kans.”

BEKIJK OOK:

Dit kosten de plannen van de politieke partijen
Uit de doorrekeningen van de verkiezingsprogramma’s door het Centraal Planbureau bleek maandag dat alle partijen, van links tot rechts, inzetten op meer overheidsuitgaven en hogere belastingen voor bedrijven. Vermeend wijst erop dat er wel degelijk verschillen zijn tussen de linkse partijen en de centrumrechtse. PvdA, GL en SP laten de collectieve uitgaven en de lasten voor bedrijven veel harder oplopen dan VVD, CDA en D66, stelt hij.

Hogere lasten
Bij de drie linkse partijen gaan de collectieve uitgaven met tientallen miljarden omhoog. Ook krijgen bedrijven hogere belastingen voor hun kiezen. Bij de PvdA nog het meest: €41,7 miljard hogere lasten voor het bedrijfsleven. „Dit moet je gewoon niet doen, dit werkt niet”, concludeert Vermeend „Iedereen is erover eens, dat zie je in heel Europa. We moeten investeren, investeren, investeren.”

PvdA-coryfee en DFT-columnist Willem Vermeend.
PvdA-coryfee en DFT-columnist Willem Vermeend.Ⓒ ANP/HH
Na de verkiezingen zullen deze doorrekeningen het startpunt zijn van de formatie, legt de oud-minister uit. „Neem even aan dat de VVD de grootste partij wordt. Dan heeft die partij het intiatief. Het eerste waar mensen naar vragen die dan aan tafel zitten is de doorrekening.”

BEKIJK OOK:

Politieke partijen trekken de knip: ’Maar over vier jaar moet volgend kabinet bezuinigen’
Volgens Vermeend zal de VVD al snel tot de conclusie komen dat er nauwelijks overbrugbare verschillen zijn met de linkse partijen. Als PvdA wel in zee zou willen met partijen uit de huidige coalitie: „Dan moeten ze fors inleveren op hun collectieve lasten. Maar dat is juist het punt waarop ze op willen scoren de komende jaren.”

Zorg en sociale zekerheid
Dat juist zijn eigen partij kampioen lastenverzwaring is voor bedrijven is volgens Vermeend ’een overreactie op de vorige verkiezingsnederlaag’. Hij begrijpt niet dat de linkse partijen zoveel extra geld willen uitgeven aan zorg en sociale zekerheid, terwijl na de coronacrisis vooral investeringen nodig zijn: „Voor vernieuwing heb je bedrijven nodig, of je het nu leuk vindt of niet.”

BEKIJK OOK:

Column: we krijgen straks de rekening van politieke bestedingsdrift
Ook werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland zijn verbijsterd over de plannen voor lastenverzwaring. „Hoe kun je dit soort plannen presenteren tijdens de diepste crisis in decennia?”, reageert Thomas Grosfeld, teammanager economie op de VNO-site. „Terwijl we juist alles moeten doen om investeringen aan te jagen, schuldenbergen af te lossen en bedrijven te helpen bij de energietransitie.”

Volgens Visser verdwijnen de problemen op de huizenmarkt ’niet vanzelf’ met 100.000 extra woningen per jaar. In de podcast gaan de DFT-verslaggevers uitgebreid in op de invloed van de coronacrisis op de huizenmarkt, de verkiezingsplannen en vragen van luisteraars.

En niet alleen de bedrijven gaan worden gekort ook de burgers. Wat te denken van 4% van je brutosalaris (GL) meer betalen want dat is wat je er dan netto op achteruit gaat en dan nog de hypotheek renteaftrek schrappen ook. Vanaf een modaal salaris worden burgers hard geraakt en met hun plannen voor de bedrijfsbelastingen raken ze de economie ook nog eens hard.

Je moet niet kijken naar de cbs berekeningen van de effecten op de koopkracht komend jaar. Daar komen ze er nog wel goed vanaf maar geen van de partijen wil direct na de crisis gaan bezuinigen het eerste jaar dient er bijna overal nog een laste verlichting plaats te vinden.

Zie onderstaand artikel over, belastingtarieven, hypotheekrenteaftrek, vermogens belasting en erfbelasting op iets middellange termijn.

https://www.businessinsider.nl/verkiezingen-belasting-hypotheekrenteaftrek-box-3-erfbelasting-2021/


Veel partijen doen uiterst hun best om zichzelf buitenspel te zetten. Denk maar niet dat pvv of fvd willen hun plannen niet eens laten doorrekenen want dat ze weten wel dat daar niks goeds uit komt. Hoe kan het ook anders als je uit de EU wilt stappen.

CDA zet zich zelf ook aardig buitenspel met hub WW-plan.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

kempie
7 maart 2021, 11:19
Leuk artikeltje over de landsadvocaten en de volgende blunder van rutte om de kerncentrale in groningen te willen plaatsten (alhoewel het gevaar waarschijnlijk flink wordt overdreven). https://www.nrc.nl/nieuws/2021/03/06/alleen-god-weet-a4034426


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

pret
7 maart 2021, 11:33
blunder van rutte om de kerncentrale in groningen te willen plaatsten (alhoewel het gevaar waarschijnlijk flink wordt overdreven).

Niks overdreven, het plaatsen van een kerncentrale in een gebied die als aardbevingsgebied wordt beschouwd, is het domste wat je kan doen. Ik viel zowat van mijn stoel toen ik dat hoorde tijdens het debat.

Megaboob
7 maart 2021, 13:48
Niets nieuws on der de zon, het partijkartel dat zo zou staan voor nader tot elkaar komen, samen lossen we het op en dergelijke onzin, sluit "gewoon"de PVV als tweede of misschien straks wel grootste partij van Nederland uit. En uiteraard FVD, maar goed die hebben zich zelf nu genivelleerd. Lekker inclusief, lekker woke weer....

men regeert nog liever met silly syl en de Jessias dan met Wilders.. tja....

https://www.telegraaf.nl/nieuws/535483811/kaag-sluit-de-dag-af-en-is-duidelijk-over-eventuele-samenwerking-met-fv-d

WANDELAAR5
7 maart 2021, 13:53
Dat heeft Wilders aan zichzelf te wijten. Sinds hij als gedoogpartij zijn steun introk voor het kabinet Rutte Verhagen weten alle politieke partijen dat afspraken maken met Wilders geen enkele zin heeft. Hij komt er gewoon op terug zodra het hem uitkomt. https://www.2doc.nl/documentaires/series/2doc/2021/het-gedoogdrama.html

Dalton
7 maart 2021, 13:57
WILDERS zag op tijd in dat RUTTE niet te vertrouwen is en de boel met leugens aan elkaar lijmt.
Heel goede zet van WILDERS.

WANDELAAR5
7 maart 2021, 14:04
Kijk dat is ook een interpretatie. Door die zet komt de PVV voorlopig niet voor regeringsdeelname in aanmerking. Als je dit goed vindt, dan wil je dus dat PVV niet gaat regeren. Maar ik dacht dat je juist wel wilde dat de PVV aan de macht kwam?? Nu ben ik in verwarring en ligt mijn wereldbeeld weer eens in puin.

Megaboob
7 maart 2021, 14:11
Perfect voorbeeld van de linkse indoctrinatie bij de publieke omroep:

https://twitter.com/avishjajairam/status/1368340008353030144

Megaboob
7 maart 2021, 15:10
Dat heeft Wilders aan zichzelf te wijten. Sinds hij als gedoogpartij zijn steun introk voor het kabinet Rutte Verhagen weten alle politieke partijen dat afspraken maken met Wilders geen enkele zin heeft. Hij komt er gewoon op terug zodra het hem uitkomt. https://www.2doc.nl/documentaires/series/2doc/2021/het-gedoogdrama.html

Interessant. dus al je alds gedoogpartij je steun intrekt, dan ben je voor altijd oip de zwearte lijst bij het partijkartel. En hoe vaak heeft D66 niet de stekker uit een kabinet waar ze inzaten eruit getrokken? en de PVDA? Die hebben zichzelf dus ook voor altijd en eeuwig buitenspel gezet volgens hje regels? iets klopt hier niet in deze redenering! ;-)

Brad Clitt
7 maart 2021, 19:04
Intussen wordt in Zwitserland gewoon het partijprogramma van de PVV uitgevoerd. Met een overweldigende meerderheid werd in een referendum besloten tot een boerkaverbod.
Eerder werd al ingestemd met een verbod op de bouw van minaretten.

schoolmeester
7 maart 2021, 19:05
Wat zijn minaretten ?

Brad Clitt
7 maart 2021, 19:08
De islamitische versie van een kerktoren simpel gezegd.
Oftewel die lange smalle dingen behorende bij een moskee.

schoolmeester
7 maart 2021, 19:14
Terecht dat ze zoiets verbieden.
Horizonvervuiling.
Groet, schoolmeester.

WANDELAAR5
7 maart 2021, 21:14
Interessant. dus al je alds gedoogpartij je steun intrekt, dan ben je voor altijd oip de zwearte lijst bij het partijkartel. En hoe vaak heeft D66 niet de stekker uit een kabinet waar ze inzaten eruit getrokken? en de PVDA? Die hebben zichzelf dus ook voor altijd en eeuwig buitenspel gezet volgens hje regels? iets klopt hier niet in deze redenering! ;-)

Klopt Metaboob, het gaat niet over het laten vallen van het kabinet. Het gaat om de manier waarop. Kijk die documentaire nog maar eens.

Badslippers
7 maart 2021, 23:41
Interessant. dus al je alds gedoogpartij je steun intrekt, dan ben je voor altijd oip de zwearte lijst bij het partijkartel. En hoe vaak heeft D66 niet de stekker uit een kabinet waar ze inzaten eruit getrokken? en de PVDA? Die hebben zichzelf dus ook voor altijd en eeuwig buitenspel gezet volgens hje regels? iets klopt hier niet in deze redenering! ;-)

Wilders sluit zichzelf uit daar hoeft de rest helemaal niks voor te doen. Onrealistische plannen en veel gekrijs in de ruimte. Kijk, PvdA is ook onrealistisch met haar 45 miljard innen bij de bedrijven. Maar ik zie dat gewoon als strategie bij komende onderhandelingen. Hoog inzetten en vervolgens teruggaan naar 20 miljard of nog iets lager. Wilders wil een hek om Nederland bouwen. Laat hem beginnen met Noord Holland en uiteindelijk komt hij dan bij de onderhandelingen uit om alleen een hek om Amsterdam te bouwen. Dan ben je toch al van veel problemen af in Nederland.

deket
8 maart 2021, 00:13
Dus ga jij blijkbaar op de PVDA stemmen beste Freud?
Een partij waar er pippo's zitten die bv de Jip en Janneke boeken willen verbieden omdat dit het rolpatroon zou bevestigen en dat is maar een klein voorbeeld uit hun extreem politiek denken
Ook een partij waarvan er leden zijn die prostitutie naar Zweeds model willen verbieden dus en in deze context niet beter zijn dan de CU en de CDA
Ook een partij die net als de SP en GL blind blijft voor de gevaren van de migratie en zo het islamitisch extremisme

deket
8 maart 2021, 00:23
Maar onze CEO van ijsberen zijn aversie tgo ambtenaren vind ik wel net zoals jij overdreven
Ik heb een vermoeden dat W2of zijn vrouw ooit ruzie kregen met een loketbediende die te traag werkte en/of onbeleefd bleek
Nu heb ik ook al vervelende ambtenaren gekend die te Kafkiaans bleken te werken en ook toen ik ooit op een ministeriele dienst ging vragen waarom ik mijn beloofde vervoerkosten nu al drie maanden niet had gekregen met mijn eigen ogen zag dat er twee de Flair zaten te lezen en twee andere kruiswoordraadsels aan het proberen op te losssen waren nadat ze mij hadden laten weten dat ze met persooneelstekort zaten:,,,,,
Maar ondanks dit ben ik bewust van de rol van de overheid
De voorzitter van de liberale partij in Vlaanderen orakelde dat dit Vaccin er kwam door de liberale vrije markt! Onzin, immers de wetenschappers hebben op kosten van de staat kunnen studeren

Badslippers
8 maart 2021, 10:08
Dus ga jij blijkbaar op de PVDA stemmen beste Freud?

Ik heb mijn afwegingen al meermaals beschreven en dan weet je dat ik progressief links stem.



Een partij waar er pippo's zitten die bv de Jip en Janneke boeken willen verbieden omdat dit het rolpatroon zou bevestigen en dat is maar een klein voorbeeld uit hun extreem politiek denken
Ook een partij waarvan er leden zijn die prostitutie naar Zweeds model willen verbieden dus en in deze context niet beter zijn dan de CU en de CDA
Ook een partij die net als de SP en GL blind blijft voor de gevaren van de migratie en zo het islamitisch extremisme

Weet je wat het is ket je krijgt er altijd een paar partijpunten bij die je liever niet ziet opgenomen in het programma van de partij van je voorkeur. Er zijn ijsberen die niet kunnen begrijpen dat er andere ijsberen zijn die op het CDA of de CU of de SGP stemmen vanwege hun beperking of zelfs verbod op prostitutie. Tja, als dat een halszaak voor je is dan moet je daar inderdaad niet op stemmen. En met dat dilemma zit elke partij bij het vormen van coalities; het zogenaamde breekpunt. Wat is heilig en waar doe ik water bij de wijn? Een partij heeft over heel veel onderwerpen een specifieke mening en misschien ben je het met al die onderwerpen wel met hun eens en dan stem je op die partij.

Stel dat jij in een club komt en je hebt je verheugd op al die deketschoolmeiden en nu blijkt dat daar 50 bloedmooie milfjes zitten. Draai je je dan om en vertrekt je of kun je daarmee leven en besluit je eens een gokje te wagen. Zo is het ook met politiek en coalities vormen. Gooi je de deur dicht of kun je je tevreden stellen met het realiseren van enkele van je partijpunten.

Megaboob
8 maart 2021, 10:43
Badslippers, noem mij eens een "progressief" punt op van de PVDA. Ik zou ze eerder regressief noemen tegenwoordig. Er is niets pr4ogressiefs aan die club, echt niet. 45 miljard lastenverzwaring is daadwerkelijk ernstiger dan wat Wilders uitkraait, dus ondanks dat ik geen Wilders fan boy ben, nog liever Wilders met zijn anti- Islam agenda dan de PVDA met haar nivellerings en kapotmaak agenda.

bertje600
8 maart 2021, 10:50
Het aantal ambtenaren die op de diverse lijsten staan bij de partijen die aan de verkiezingen
meedoen is significant groot. Bijna allen zijn of nog steeds in overheidsdienst of
zijn het geweest.
Van een goede afspiegeling in de Tweede Kamer van de bevolking is totaal geen sprake.
Zeker ondernemers of oud-ondernemers zijn nagenoeg niet te vinden.
En die vijfde macht, de ambtenaren, moeten een nieuwe lijn uit gaan stippelen?
Zij laten zich leiden door de medegenoten in Brussel waardoor de Nederlandse bevolking zal gaan lijden.
Zeker financieel of anders met onbetaalbare woningen.
45 miljard uit de zakken van de ondernemers kloppen, die dat ongetwijfeld aan de burger gaan doorberekenen
is geen vooruitgang maar achteruitgang.
Maar dat zal dat rapaille in Den Haag niet kunnen of willen begrijpen.

Badslippers
8 maart 2021, 12:53
Badslippers, noem mij eens een "progressief" punt op van de PVDA. Ik zou ze eerder regressief noemen tegenwoordig. Er is niets pr4ogressiefs aan die club, echt niet. 45 miljard lastenverzwaring is daadwerkelijk ernstiger dan wat Wilders uitkraait, dus ondanks dat ik geen Wilders fan boy ben, nog liever Wilders met zijn anti- Islam agenda dan de PVDA met haar nivellerings en kapotmaak agenda.

Progressief is een term die eigenlijk net zo aan corrosie onderhevig is als de gedateerde termen "Links" en "Rechts". Zoals je zelf al vaker hebt aangegeven is dat de VVD een ruk naar "Links" heeft gemaakt. Progressie is vooruitgang en dat willen zowel enkele partijen op de rechterflank als op de linkerflank. De manier waarop ze dat willen bereiken is verschillend. Het punt van de PvdA om multinationals en grote bedrijven fors te belasten kun je behoorlijk progressief nemen. Google en Facebook komen aan het betalen als zoiets als een digitaks wordt ingevoerd. Het gaat nu even niet of je het daarmee eens of oneens bent. Ik probeer alleen uit te leggen wat volgens mij progressief is.

VVD en PvdA zitten vaak dichterbij elkaar dan de kiezers vermoeden. Vandaar je correcte opmerkingen dat Rutte wel erg "Links" wordt. Partijen als bijvoorbeeld de PVV willen terug naar vroeger. Geen euro, geen europa. Terug naar grootmoeders kookpot en keukentafel en rond de openhaard sinterklaas vieren. Want dat moet kost wat kost behouden blijven. Levert echter geen enkele baan op, zorgt er niet voor dat er meer handen aan de bedden komen of meer politie of leerkrachten. De maatschappij verandert voortdurend en daar moet je op anticiperen. PvdA is ook progressiever gaan denken over migratie. Het is heus niet zo dat ze de sluizen open blijven houden. Ik noem het maar voor het gemak echte vluchtelingen. Die zijn welkom. Je weet wat ik daarmee bedoel want daar denken zelfs wij hetzelfde over. Mensen wier leven ernstig bedreigd wordt. PvdA wil eerwraak en uithuwelijken aanpakken bovendien hebben ze niet veel op met religie.

Van het klimaat kun je zeggen wat je wil maar het zal anders moeten (door inovatie o.a.) Je weet ik ben niet zo'n klimaatgekkie. Ik heb er niet zoveel mee maar er zal dus wel iets moeten veranderen. Behoorlijk progressief om daar €1000 miljard voor uit te trekken. Of dat slim is kan ik niet beoordelen en of ik het daar mee eens ben is nu ook niet aan de orde. We zien gewoon dat het met de wereld anders moet. Het schijnt op termijn zelfs biljoenen te kosten. Dat is toch wel beangstigend maar wel progressief (maar misschien ook heel dom).

Dalton
8 maart 2021, 13:42
100 jaar geleden was het net zo warm hier op aarde als nu,waaruit blijkt dat er niks nieuw is onder de zon.
De profeten zullen altijd blijven roepen de aarde wordt te warm en met hun smoesjes en onderzoeken kunnen ze aardig wat geld binnen halen door de goed gelovigen en de angst voor de mensen dat de polen ook nog eens draaien vertellen ze maar niet.
Als aan de ene kant van de wereld het ijs smelt komt het aan de andere kant weer bij met een bepaalde tijd.
Dit zal de aarde echt niet verwoesten alleen de politici die nog denken dat de aarde plat is hebben problemen zoals groen links en de partij voor de dieren en niet vergeten de VVD.

schoolmeester
8 maart 2021, 13:49
Dalton heeft waarschijnlijk te lang op de zonnebank gelegen.......

Groet, schoolmeester.

bertje600
8 maart 2021, 16:04
Kunnen die klimaatwappies ook de uitstoot van de Etna stoppen?
Daar komt meer CO2 en stikstof bij vrij dan in 2 jaar over geheel Europa.
Of moeten ze dat met een extra wet in Brussel doen?
Het zou iets zijn voor Timmermans en Samson.

schoolmeester
8 maart 2021, 16:07
Ik heb een Etna gasfornuis, moet ik hier nu ook mee stoppen ?
ik vraag dit voor een vriend.
Groet, schoolmeester.

Megaboob
8 maart 2021, 16:51
Hoe Klaver zich weer eens totaal voor schut zet. Miemand uitsluiten maar ja, wel PVV en FVD natuurlijk. Hoe deze groenlinks moslim broederschap leider dat ziet is natuurlijk hilarisch. Wat een eikeltjespyama is het toch.

https://twitter.com/JoostNiemoller/status/1368923765091016716

schoolmeester
8 maart 2021, 16:58
Hij is niet geboren als klavertje 4 en zal dat ook nooit worden......

Groet, schoolmeester.

Zeus1
8 maart 2021, 22:18
Zojuist het verkiezingsdebat op NPO1 gekeken. Beide lijsttrekkers, zowel Ploumen als Kaag hebben zich wat mij betreft gediskwalificeerd, vond het een slap “debat”, ze gingen nauwelijks in discussie met elkaar. Ze hebben nog een week om de schade te herstellen, ben bang dat ze dat beide niet gaat lukken.

Megaboob
8 maart 2021, 22:47
https://twitter.com/VizierOpLinks/status/1369040529816752137

wat een eikel is Klaver toch gewoon.

Megaboob
8 maart 2021, 22:53
En klaver word nog eens hard aangepakt vawege zijn bomencrematoria. Aanpakken die nep groene moslimbroeder. laat de waarheid duidelijk zijn. dit is niet groen!

https://www.at5.nl/artikelen/207733/groenlinks-leider-klaver-bij-warmteopwekking-niet-altijd-direct-met-biomassa-stoppen

Megaboob
8 maart 2021, 23:02
en de telegraaf fileert klaver ook nog even. Klaver, alle media vinden het een enge eikeltjes pyama met een nep groen sausje en een huiveringwekkende moslimbroederschap agenda.

Laatste ronde voor Jesse Klaver
author avatar
Door WOUTER DE WINTHER

Updated 3 uur geleden
Gisteren, 19:04 in COLUMNS



Dat de vorige formatie acht maanden duurde, kwam mede doordat twee pogingen met GL mislukten. Het viel de onderhandelaars van VVD, CDA en D66 op dat de partij van Jesse Klaver duidelijk onervaren was in onderhandelen op het hoogste niveau. Het eisenpakket van de groene partij zou volgens een van hen ’overstretched’ zijn: onhaalbaar en onvoldoende rekening houdend met de drie andere partijen die er ook mee zouden moeten kunnen leven.


Zo eiste Klaver dat het eigen risico in de zorg volledig zou worden afgeschaft, wat een enorm beslag legde op de miljarden die de nieuwe coalitie in 2017 beschikbaar had voor investeringen.

Daarnaast wilde Klaver vastleggen dat bij elke Prinsjesdag de laagste inkomens fors meer koopkracht zou worden beloofd dan wat de hoogste inkomens erop vooruit zouden gaan. Ook dat was volgens de meer ervaren onderhandelaars volstrekt onverkoopbaar.

Asielbeleid
Uiteindelijk sneuvelde de formatiepoging op het asielbeleid. Klaver leek er wel voor te voelen, maar zijn secondant Kathalijne Buitenweg, gezant van de machtige Amsterdamse GL-afdeling, vond het onaanvaardbaar. Daar lijkt de partij nu spijt van te hebben. Een bekende vertrouweling van Klaver liet zich onlangs tegen een minister ontvallen dat niet meeregeren in Rutte-III ’een fout’ was.

Nu er vanaf volgende week weer een formatie gaat beginnen, valt bij de vermoedelijke onderhandelingspartners VVD, CDA en D66 zorg te horen over een herhaling van de ronde uit 2017 met GL.

Een lijsttrekker wijst op het RTL-verkiezingsdebat, waarbij Klaver eiste dat er bovenop de al afgesproken doelstellingen voor klimaatbeleid nog meer extra’s zou moeten komen.

Korrel zout
VVD en CDA zien het als volstrekt onhaalbaar, terwijl ter linkerzijde de woorden van de groene leider juist met een korrel zout worden genomen.

„Klaver wil premier worden en heeft het behang van het Torentje al uitgezocht”, weet een links kopstuk dat de groene leider goed heeft leren kennen. In het volgende kabinet wil Klaver koste wat kost gaan meeregeren, weet de bron. Het vicepremierschap zou de eerste stap moeten zijn naar het premierschap, wat zou betekenen dat de charismatische nummer twee Corinne Ellemeet de fractieleider zou worden.

"GL staat op verlies in de peilingen"
Maar zelfs al krijgt dit linkse kanon gelijk en zou Klaver zijn klimaatambitie inslikken, dan is de vraag hoe zijn partij hierop reageert. Een onderhandelaar die met hem terugblikte op de mislukte formatie: „Jesse wil graag meebewegen. De vraag blijft of zijn partij dat trekt. Ook als het lastig gaat.”

Voortekenen
De voortekenen beloven weinig goeds. GL staat op verlies in de peilingen en Klaver is er tijdens Rutte-III niet in geslaagd dé leider op links te worden.

Zelfs uit twee peilingen in het drie jaar geleden veroverde Amsterdam blijkt dat de groene club nu aan alle kanten wordt ingehaald door de concurrentie. De VVD (!) wordt er momenteel de grootste gepeild.

Als de wethoudersposten volgend jaar weer moeten worden ingeleverd, dreigt in de hoofdstad de al langer smeulende ontevredenheid over de persoonscultus rond Klaver en zijn mannetjesmakers op te laaien. Zoiets doet de stabiliteit van een eventuele coalitie met GL geen goed.

De partij heeft al een slechte reputatie als het gaat om crisismanagement. Of het nou gaat om MeToo in eigen kring, het vertrek van een eigenzinnig Kamerlid of rumoer rond de nummer negen van de kandidatenlijst Kauthar Bouchallikht; vanachter de inderhaast gesloten groene luiken kan je de partij nog net horen roepen dat het allemaal de schuld van anderen is.

Geflirt met ’Sigrid’
PvdA en GL spraken voor de campagne al af dat ze met elkaar of met de SP zouden willen regeren in een nieuw kabinet. Maar bij de PvdA en ook daarbuiten gelooft menigeen dat Klaver D66 ook wel links genoeg vindt. Vandaar ook het plotselinge geflirt met ’Sigrid’ op het jongste GL-verkiezingsaffiche.

D66-leider Sigrid Kaag toonde zich er onaangenaam door verrast, terwijl SP-leider Lilian Marijnissen vertelde dat ze ’in de krant moest lezen’ dat haar partij niet welkom was bij een progressief stembusakkoord van GL.

Bij de PvdA zijn ze intussen niet vergeten dat GL actief meehielp om voorman Lodewijk Asscher naar de politieke guillotine te begeleiden.

Toeslagaffaire
In nog geen 24 uur na het Kamerbesluit om een onderzoekscommissie naar de toeslagaffaire in te stellen, bood GL al aan om de voorbereidingen voor de verhoren van bijvoorbeeld premier Rutte en oud-minister Asscher in gang te zetten. Doel: nog voor de verkiezingen een rapport af.

Vervolgens zocht Klaver de camera op om het aftreden van het kabinet te eisen, waarmee ook de positie van Lodewijk Asscher onhoudbaar werd.

Zo ziet linkse liefde er dus uit.

Terwijl GL zich in een formatieteam al volop voorbereidt op onderhandelingen voor Rutte-IV, klinkt zo van links tot rechts scepsis over de betrouwbaarheid van de groene partij en deelname aan een coalitie.

Klaver zei in de Volkskrant over GL: „We hebben misschien wel ons meest succesvolle jaar achter ons.”

Het leek bedoeld als een terugblik, maar als de groene leider niet oppast kan het wel eens een voorspelling blijken.

deket
8 maart 2021, 23:43
Hey Megaboob, heb jij aandelen bij de Telegraaf? jij weet toch dat deze krant net als bv AD en de Volkskrant in Belgische handen is,hé:wink2:

Megaboob
9 maart 2021, 13:44
Hey Megaboob, heb jij aandelen bij de Telegraaf? jij weet toch dat deze krant net als bv AD en de Volkskrant in Belgische handen is,hé:wink2:

Nee ik heb geen aandelen. Zoals je weet ben ik een zeer arme sloeber ;-)

Megaboob
9 maart 2021, 13:45
Geenstijl:

https://www.geenstijl.nl/5158057/terugkijken-rutte-wauwelt-over-avondklok/

Megaboob
9 maart 2021, 13:46
Heerlijke post op geenstijl. oals gisterne al gemeld is Klaver echt terecht gefileerd gisteren en geenstijl geeft er dan ook nog eens een fantastisch commentaar bij. Wie nu nog op deze valse profeet stemt is echt niet goed bij zijn groene moslimbroeder links hoofd.

https://www.geenstijl.nl/5158052/gecondoleerd-met-groenlinks/

schoolmeester
9 maart 2021, 13:47
Als je nu nog op Rutte gaat stemmen ben je echt de weg kwijt......

Groet, schoolmeester.

Megaboob
9 maart 2021, 13:48
Fusie PVDA en D66 op komt blijkbaar, ze zijn het overal met elkaar eens.

https://joop.bnnvara.nl/videos/kaag-en-ploumen-vernieuwen-het-politieke-debat-met-inhoud

Megaboob
9 maart 2021, 13:51
Wow! zelfs het kneiterlinkse joop.nl geeft toe, de vertoning van de Jessias gisteren avond was erbarmelijk slecht. Perfect, laat de kiezer zien wat een valse profeet het echt is. Ontmasker de moslimbroeder! De milieu verontreiniger (bomencrematoria!), de hypocryt, de populist, de sprookjesverteller en de man met vele broeder een zusters (allemaal toevallig moslim?) Jesse deed het volk een groot goed door zo door de mand te vallen!

https://joop.bnnvara.nl/kijk-nou/groenlinks-heeft-de-eigen-kiezers-weggeblazen-met-een-windturbine

Megaboob
9 maart 2021, 14:22
de Klaver beerput word nog groter, ohh wat heerlijk! wat heerlijk dat de Jessias zo hard in zijn eigen val (nr 9, moslimbroederschap) is getrapt en er nu niet meer uit kan. Geweldig hoe die domme snotneus nu de gifbeker helemaal leeg zal moeten drinken en dit gaat hem echt ongetwijfeld stemmen kosten. Met een beetje geluk dan zelfs geen Kauthar in de kamer, dat zou geweldig nieuws zijn. En wellicht GL zo klein dat meeregeren ook niet meer mogelijk is. Wat een vreugde!

Waarom leerde Klaver niet van de wijze woorden van Halsema?
author avatar
Door KITTY HERWEIJER

Updated 10 min geleden
1 uur geleden in COLUMNS



Een nieuwe week, een nieuw palet aan genadeloze interviews met politici in een-op-een uitzendingen van Nieuwsuur. Maandagavond konden we inschakelen voor de roast van GL-voorman Jesse Klaver. Vooral het deel over zijn nummer 9 op de Kamerlijst Kauthar Bouchallikht was opvallend pijnlijk.


Bouchallikht is al een tijd in opspraak omdat ze een bestuursfunctie had bij Femyso, een islamitische organisatie gelieerd aan de Moslimbroederschap, opdook bij antisemitisch getinte demonstraties, trainingen gaf bij Milli Görüs en bij het – aan de Turkse Moslimbroederschap gelieerde – SWF.

BEKIJK OOK:

Klaver is blamage voor hele politiek
Met gestrekt been
Klaver besloot vanaf het eerste moment in plaats van zijn kandidate kritisch tegen het licht te houden of ze met deze feiten bij zijn progressieve partij past, blind op de loyaliteitsbus te springen. Met gestrekt been ging hij erin om de kritiek op Bouchallikht weg te zetten als racistische, rechtse hetze. Nu kan hij niet meer terug, ook niet wanneer nieuwe, pijnlijke feiten over zijn kandidate maar blijven bovendrijven. Bij Nieuwsuur maandagavond hield hij zich van de domme toen hem werd gevraagd naar de aangetoonde connectie met de Moslimbroederschap van de Duitse veiligheidsdiensten en verschillende deskundigen die er jaren voor hebben doorgeleerd.


Een ezel stoot zich niet tweemaal aan dezelfde steen zou je denken. Maar bij GL wel, helaas. Daar hebben ze blijkbaar niet geleerd dat ’mensen van kleur’ niet zijn gebaat bij paternalisme en racisme van lage verwachtingen. Net als eerder worden terecht kritische vragen over een gekleurde partijprominent iets te gemakkelijk afgedaan als ’racisme’.

Tara Singh Varma
Het vorige geval waarbij dit gebeurde is door voormalig lijsttrekker Femke Halsema toevallig uitvoerig en verfrissend reflectief besproken in haar biografie Pluche. Casus Tara Singh Varma, de vrouw over wie al jarenlang serieuze verhalen rondgingen over financiële affaires voordat haar kaartenhuis definitief ineenzakte en ze de oneindige onkritische loyaliteit van GL aan haar, op gęnante wijze voor schut zette.

Ze was ’de eerste allochtone vrouw in de Tweede Kamer’, iets waar de progressieve partij van Rosenmöller zo trots op was dat ze daarna met oogkleppen verder ging. „De verhalen en geruchten die Tara jarenlang begeleiden zijn onvoldoende onderzocht”, schrijft Halsema later. „De angst voor verwijten van racisme, voor het verlies van contact met gemeenschappen die zij vertegenwoordigt, heeft tot vergoelijking en tot het negeren van negatieve signalen geleid.”

Financiële wantoestanden
Klinkt bekend niet? Halsema geeft onder andere als voorbeeld dat ze na een kritisch verhaal over financiële wantoestanden van Singh Varma in het AD, woedend haar abonnement opzegt. „Voor mij persoonlijk betekent het dat ik alleen mijn loyaliteit aan haar heb gedemonstreerd, ook toen ik twijfels kreeg. In plaats van een wat meer geserreerde, kritischer, en daarmee uiteindelijk ook vriendschappelijker houding, heb ik mezelf opgeworpen als haar beschermer.”

Dat is deels „oprechte zorg” geweest van de partij „maar ook exotisme” geeft ze uiteindelijk eerlijk toe, „gemengd met de angst een beerput open te trekken waar we allemaal in kunnen vallen.”

Onvervalst exotisme
En nu is GL opnieuw gevallen voor hetzelfde soort onvervalst exotisme. Ze moeten en zullen aan het diversiteitsevangelie van de tijd voldoen en zetten als het moet daar dezelfde oogkleppen voor op. Treurig en tegelijkertijd een belediging voor echt divers talent zoals Nevin Özütok die het met een onverkiesbare plek moet doen op dezelfde lijst. Maar Klaver zit, net als de partij bij Singh Varma destijds, zo vuistdiep in het vingerwijzen dat hij nu niet meer terug kan.

Megaboob
9 maart 2021, 14:37
Deze is ook al heerlijk. wat een geweldige dag. de dag dat de Jessias zichzelf totaal voor lul zette en buitenspel zette. Geen zinnig mens (oke toegegeven, groenlinks stemmer waren al niet meer goed bij hun zinnen helaas) stemt nog op deze valse klimaat en mislimbroederschap profeet.

https://www.geenstijl.nl/5158067/van-roosmalen-rookt-laatste-restje-klaver-op/

schoolmeester
9 maart 2021, 14:39
Onze Klaver is nou niet bepaald een klaver 4.

Groet, schoolmeester.

Megaboob
9 maart 2021, 14:47
En omdat Klaver ontmaskeren nu eenmaal zo heerlijk is, hier nog een. "wir haben es nicht gewust":

https://www.briefjevanjan.nl/aan-de-jessetiers/

Zeus1
9 maart 2021, 15:06
Klopt het Megaboob dat jij niet echt een Klaver-fan bent? :lostit:

Badslippers
9 maart 2021, 17:36
En omdat Klaver ontmaskeren nu eenmaal zo heerlijk is, hier nog een. "wir haben es nicht gewust":

https://www.briefjevanjan.nl/aan-de-jessetiers/

Gadverdamme, die Jan Dijkgraaf is nog erger als Klaver. Even de zinken teil uit de berging halen want ik voel dat ik niet goed word van dit soort figuren.

pret
9 maart 2021, 17:53
de Klaver beerput word nog groter, ohh wat heerlijk! wat heerlijk dat de Jessias zo hard in zijn eigen val (nr 9, moslimbroederschap)is getrapt en er nu niet meer uit kan.

Nou die nr 9 van moslimbroederschap ziet er zelfs met een hoofddoek om niet eens zo verkeerd uit. :biggrin:

https://www.groenlinks.nl/sites/groenlinks/files/styles/1060x848/public/2020-11/Kauthar_Bouchalikht_portret%201.jpg?h=065e7fb1&itok=tvYHX5-0

schoolmeester
9 maart 2021, 17:56
Even mijn teiltje pakken, wat een VOGELVERSCHRIKSTER !

Groet, schoolmeester.

Megaboob
9 maart 2021, 18:57
Nou die nr 9 van moslimbroederschap ziet er zelfs met een hoofddoek om niet eens zo verkeerd uit. :biggrin:

https://www.groenlinks.nl/sites/groenlinks/files/styles/1060x848/public/2020-11/Kauthar_Bouchalikht_portret%201.jpg?h=065e7fb1&itok=tvYHX5-0

een wolf in schaapskleding

Megaboob
9 maart 2021, 18:58
Klopt het Megaboob dat jij niet echt een Klaver-fan bent? :lostit:

Klaver is de ramp die Nederland al veel te lang treft. wat een dwaas.

Megaboob
9 maart 2021, 18:58
Gadverdamme, die Jan Dijkgraaf is nog erger als Klaver. Even de zinken teil uit de berging halen want ik voel dat ik niet goed word van dit soort figuren.

Erger dan Klaver,. nee sorry Badslippers, er is er maar een die erger is dan Klaver. dat is Silly Syl, die is echt helemaal knetterleip.

WA
9 maart 2021, 19:52
https://www.youtube.com/watch?v=jKl-TZZR67M

Megaboob
9 maart 2021, 22:30
Elitaire diplomate zonder verstand van wat het volk wil denkt dat mensen de avondklok accepteren. Wederom bewijst ze het: "ongeschikt"... Hoe ze ook geplugd word in de media, dit ijskonijn gaat geen premier worden. Nu niet en nooit niet.

https://www.telegraaf.nl/nieuws/260481755/d66-leider-kaag-meeste-mensen-hebben-geen-last-van-de-avondklok

Badslippers
10 maart 2021, 13:03
Elitaire diplomate zonder verstand van wat het volk wil denkt dat mensen de avondklok accepteren. Wederom bewijst ze het: "ongeschikt"... Hoe ze ook geplugd word in de media, dit ijskonijn gaat geen premier worden. Nu niet en nooit niet.

Wat het volk wil is nogal een breed begrip. Het is onmogelijk om beleid te maken waarmee ruim 13 miljoen stemgerechtigde Nederlanders het eens zijn.

Wat betreft de avondklok, de steun brokkelt af. Laatste peiling wijst uit dat 48% de avondklok nog ondersteunt en 45% doet dat niet. Het volk is dus verdeeld. Kortom, het volk is geen homogene groep die hetzelfde denkt over de avondklok. Het volk denkt nooit allemaal hetzelfde. Dat blijkt ook wel uit de peilingen m.b.t. de verkiezingen op 17 maart. Nog nooit zo'n versnippert landschap gezien.

En dat is waar Megaboob telkens de fout in gaat. Dat hij Groenlinks en Klaver telkens als moslimbroederschap aanmerkt is zijn goed recht. Dat hij de PvdA en haar kiezers als wappies betitelt is ook OK. Niks mis mee. Maar hij gaat er telkens aan voorbij dat er wel mensen zijn die op deze partijen stemmen. Die kiezers denken over veel zaken anders dan MB doet en dat schijnt er bij hem maar niet in te gaan.

Zeus1
10 maart 2021, 13:12
Die kiezers denken over veel zaken anders dan MB doet en dat schijnt er bij hem maar niet in te gaan.

Sterker nog, ik denk dat de meerderheid van de kiezers zelfs echte borsten verkiest boven keiharde siliconen tieten, dat gaat er bij Megaboob ook niet in ben ik bang :freu:
En beide borsten, zowel de linker als de rechter zijn natuurlijk links :lostit:

Zeus1
10 maart 2021, 14:35
Nu weer terug serieus ;) : jullie gisteren het debat tussen Wobke Hoekstra en Piemeltje Klaver gezien?
Wat mij met name opviel was de slechte debatleider Jeroen Pauw. Dat lag er me ff dik bovenop dat hij van de linkse omroep BNN/VARA is :hammer:
Stuitend om te zien hoe hij bij Hoekstra bij elk ding begon door te vragen met als enige doel hem te laten struikelen terwijl hij Klaver (die veel onwaarheden vertelde) geen strobreed in de weg legde.
Dat is niet de manier hoe je een debat leidt. Je mag kritisch zijn maar dan naar beide partijen.
Ik weet niet wanneer die trol van Marijnissen aan de beurt is maar indien het weer op deze manier gaat is het een zinloos debat voor de zwevende kiezer in ieder geval.

schoolmeester
10 maart 2021, 14:37
Het is algemeen bekend dat Jeroen Pauw beter in de omgang met vrouwen is dan met mannen...... veel beter !

Groet, schoolmeester.

bertje600
10 maart 2021, 15:17
Hij heeft er ook de kop naar staan.

Johan35
10 maart 2021, 15:46
Is ie ooit gespot in de clubs? Moet dan een paradijs voor hem zijn...


Het is algemeen bekend dat Jeroen Pauw beter in de omgang met vrouwen is dan met mannen...... veel beter !

Groet, schoolmeester.

schoolmeester
10 maart 2021, 15:50
Jeroen Pauw heeft ooit in een tv-uitzending vertelt dat hij tijdens zijn leven met meer dan 1000 vrouwen het bed had gedeeld.
Is hij niet de enige, dit komt mij bekend voor.......

Groet, schoolmeester.

Zeus1
10 maart 2021, 17:10
Krijg net de kandidatenlijst voor de Tweede Kamer Verkiezingen in de bus. Zie dat bij DENK ene Erdogan op plek 7 staat. Probeert die smeerlap vanuit Turkije hier ook nog een familielid in het parlement te krijgen. Mooi dat ze never nooit zeven zetels zullen halen die ratten.

Megaboob
10 maart 2021, 18:47
Wat het volk wil is nogal een breed begrip. Het is onmogelijk om beleid te maken waarmee ruim 13 miljoen stemgerechtigde Nederlanders het eens zijn.

Wat betreft de avondklok, de steun brokkelt af. Laatste peiling wijst uit dat 48% de avondklok nog ondersteunt en 45% doet dat niet. Het volk is dus verdeeld. Kortom, het volk is geen homogene groep die hetzelfde denkt over de avondklok. Het volk denkt nooit allemaal hetzelfde. Dat blijkt ook wel uit de peilingen m.b.t. de verkiezingen op 17 maart. Nog nooit zo'n versnippert landschap gezien.

En dat is waar Megaboob telkens de fout in gaat. Dat hij Groenlinks en Klaver telkens als moslimbroederschap aanmerkt is zijn goed recht. Dat hij de PvdA en haar kiezers als wappies betitelt is ook OK. Niks mis mee. Maar hij gaat er telkens aan voorbij dat er wel mensen zijn die op deze partijen stemmen. Die kiezers denken over veel zaken anders dan MB doet en dat schijnt er bij hem maar niet in te gaan.

Maar beste Badslippers, je kunt het toch niet oneens met me zijn als ik zeg dat Silly Syl compleet getikt is met haar prograam wat kant nog wal raakt, zelfs voor serieus linkse mensen. En de Jessias , die heeft ook dermate extreme uitspraken op zijn naam staan dat die toch ook door geen mens serieus moet worden genomen? Ik bedoel. lijster eens 20 minuten naar beide gekkies/wappies/malloten. echt die mensen sporen oprecht niet. Wat zijn willen kan niet, en is gewoon bizar. echt. "Normaal"links zoals de PVDA, D66 , Cu zijn niet mijn ding, maar zijn nog enigzins realistisch op hun eigen manier. Daar kan ik nog mee dealen (hoewel ik het vaak grondig oneens ben met ze). Maar vooral de Jessias en Silly Syl, en die dwazen van Denlk en strals wellicht ook nog Nida, dat is echt niet te pruimen, sorry hoor. Dierenpartij: grappig clubje exctremisten bij elkaar maar in ieder geval niet in beeld voor een kabinet. Dat de Jessias potentieel mee gaat doen aan Rutte 4 is echt een ramp voor het land,dat moet echt voorkomen wordne. Gelukkig heeft die moslimbroeder zichzelf aardig te kakken gezet zoals uitvoerig door mij is gedocumenteerd.

schoolmeester
10 maart 2021, 19:05
Laatste nieuws: de Dierenpartij heeft zich vandaag afgemeld voor de verkiezingen, reden: bij enkele leden is de gekke koeienziekte vastgesteld......

Groet, schoolmeester.

Badslippers
10 maart 2021, 19:47
Maar beste Badslippers, je kunt het toch niet oneens met me zijn als ik zeg dat [ . . . ]

Sterker, we zijn het vaker eens maar voor de lezers is het amusanter als er verschil van mening is. Dit gezegd hebbend, de oplettende lezer weet dat ik "Links" stem. Van de meeste ijsberen weet ik niet eens wat ze gaan stemmen want ze klagen wel veel maar geven zich niet bloot wat stemgedrag betreft. Dat zou kunnen betekenen dat ze pas op het allerlaatste moment beslissen. Mensen zonder visie noem ik die. Ik ben het echter lang niet met alles eens wat "Links" zegt en beoogt en die nieuwe partijen zie ik niet zitten. Daar zitten me toch teveel egotrippers bij zoals Krol, Silly Sil, die mevrouw van de 50plus partij (ken haar naam niet eens), Eerdman (hoeveel partijen heeft die al niet versleten), Klaver, Baudet etc. En met die one-issue partijen heb ik ook niks. Dierenpartij valt af. Dierenwelzijn is elke partij voor. Partijen zoals Denk? Leuk voor de Turken en Marokkanen en mensen met lange tenen.

Waar ik op tegen ben is miljarden aan milieu en klimaat besteden. Opvang echte vluchtelingen ben ik voor maar er zijn gewoon harde grenzen. Criminelen, uitschot, kansenparels, uitvreters kunnen wat mij betreft thuisblijven. Kernenergie? Is een mogelijkheid die voor de toekomst rendabel zou kunnen zijn maar nu nog niet. Dat zou echt een lange termijn project kunnen zijn. Maar je weet hoe het zit met de Nederlandse rekenmeesters. Als die iets moeten berekenen wat over 25 jaar pas effectief zou kunnen zijn is het niet de vraag of de begroting finaal uit de klauwen loopt maar wanneer. Toeslagencircus moet verdwijnen. Dat voortdurende gepamper van ouders met kinderen heeft ook niet mijn sympathie en dat is toch echt een "Links" punt.

Maar ik stem "Links" omdat ik vind dat we de sociaal zwakkeren moeten ondersteunen. De zieken, de mensen die buiten hun schuld buiten de boot vallen, gehandicapten, ouderen, mensen met beperkingen etc. Die moeten kunnen rekenen op een vangnet. Hoewel ook daar fraude en besodemieterij op de loer ligt. Daar moet dan hard tegenop getreden worden. Verder vind ik dat je het geld moet halen waar het zit en dat is bij de beter gefortuneerden en niet bij een jeugdige die zijn leven begint en met een minimumloon moet rondkomen. Kleine zelfstandigen zijn ook kwetsbaar dus daarvoor een vangnet. Geld halen bij multinationals die belastingen stelselmatig ontduiken. I.t.t. wat vele "Linkse" partijen willen, zou ik graag een kleinere overheid zien. Zoveel mogelijk instituten opheffen. Onderwijs voor iedereen toegankelijk. Weg met dat studiebeurzen gedoe. Rijke ouders zorgen maar voor het financiële stuk van hun kinderen. Schoolboeken moeten gratis zijn. Ik ben weer wel voor Europa en de euro. Natuurlijk moet dat beter en efficiënter gestroomlijnd worden. Bovendien al die onkostenvergoedingen voor die parlementariërs drastisch terugschroeven. Europa moet zich niet bezighouden met nonsens zoals het wattage van de stofzuiger. Vrij verkeer van personen, goederen, diensten en kapitaal. Dat zijn de hoofdpunten. Kort en duidelijk.

Nou ja, ik kan nog wel een paar A4-tjes schrijven maar dat leest toch geen hond dus ik stop er mee.

Eddy_V
10 maart 2021, 20:31
Alles overwegende komt Badslippers eigenlijk in het midden uit, typisch CDA zou je dan toch denken?
ook regionaal gezien verantwoord ;)

Willem2
10 maart 2021, 21:05
Alles overwegende komt Badslippers eigenlijk in het midden uit, typisch CDA zou je dan toch denken?
ook regionaal gezien verantwoord ;)

Euuhhh nee, geen enkele aansprekende CDA´er die uit Limburg komt, daarnaast heeft hij in het verleden plaats moeten nemen op de schoot van Mgr Gijssen. Dus dat wordt nooit meer iets tussen de CDA en Badslippers ;)

Husky
10 maart 2021, 21:09
Badslippers stemt altijd links,hij steunt de gelukzoekers en de grachtengordel salonsocialisten.
Ik zeg maar zo"links lullen en rechts vullen"amen.:rolleyes:

Badslippers
10 maart 2021, 21:27
Badslippers stemt altijd links,hij steunt de gelukzoekers en de grachtengordel salonsocialisten.
Ik zeg maar zo"links lullen en rechts vullen"amen.:rolleyes:

Fake nieuws. Regelrechte quatsch.

Willem2
10 maart 2021, 21:33
Fake nieuws. Regelrechte quatsch.

Ja in Venlo heb je de Maas en geen grachten de rest klopt wel redelijk ;)

deket
10 maart 2021, 22:57
Neen Eddy ,onze Freud is een atheďst
Badslippers is wat te intelligent om op de CDA te stemmen ,hij is een kerel voor de PVDA of GL,voor mij niet veel beter omdat ze net als SP te veel linkse kerk zijn geworden
Zijn Poolse Joodse "zoon" die nu in Tel Aviv zit te neuken stemt Vlaams Belang of NVA dus zou bij jullie de PVV verkiezen,:lostit:

Eddy_V
10 maart 2021, 23:13
Zijn Poolse Joodse "zoon" die nu in Tel Aviv zit te neuken stemt Vlaams Belang of NVA dus zou bij jullie de PVV verkiezen,:lostit:
Die partijen komen tegenwoordig eerder overeen met Forum, dat is ook zo’n nationalistisch clubje geworden. PVV kan daartegenover bijna als een keurige middenpartij afgetekend worden. Maar dan met minder elitaire onzin maar helaas ook met minder intellect. Veel geschreeuw, een aantal terechte pijnpunten in de samenleving blootleggend maar weinig onderbouwde plannen.

schoolmeester
11 maart 2021, 07:13
Ik denk dat ik op de Partij voor de Kieren ga stemmen, lijkt me wel wat.....
Maar ik ben er nog niet helemaal uit met al die splinterpartijen.

Groet, schoolmeester.

pietpotent44
11 maart 2021, 07:40
De laatste keer dat ik VVD stemde, was omdat ik toen nog dacht dat dat stond voor Veel Vrije Dagen.

Dalton
11 maart 2021, 08:16
PVV goede partij die hun vrouwen aanbieden om gratis sex mee te hebben'zijn zeker een probleem voor de saunaclubs.

Willem2
11 maart 2021, 10:33
De laatste keer dat ik VVD stemde, was omdat ik toen nog dacht dat dat stond voor Veel Vrije Dagen.

Dat klopt toch nog steeds :cool:

Megaboob
11 maart 2021, 22:45
breaking news:

Oud-staatssecretaris de boer op voor Baudet

CDA-coryfee Henk Bleker kiest voor FvD
Door NIELS RIGTER

Updated 1 uur geleden
3 uur geleden in BINNENLAND



DEN HAAG - CDA-prominent Henk Bleker stapt over naar Forum voor Democratie. Op een FvD-bijeenkomst in Sneek zal de voormalig staatssecretaris van Landbouw zijn steun uitspreken voor de partij van Thierry Baudet.

Bleker (l.) was ook aanwezig op de ledendag van FvD in februari.
Bleker (l.) was ook aanwezig op de ledendag van FvD in februari.Ⓒ FOTO ANP/HH
Vooral de gevolgen van de ’EU-dwangbuis’ voor de landbouw zijn voor Bleker de reden om deze beweging te maken. De oud-bewindsman is voor een ’intelligente Nexit’. Hij is bovendien tegen de ’doorgeschoten klimaatplannen’ waarvoor ook het CDA tekent.

Minister
De kiem voor zijn EU-standpunt is naar eigen zeggen gelegd toen hij zelf staatssecretaris was en hij zich in Brussel minister mocht noemen. „Daar zaten dan 28 ministers bij elkaar met ieder vijf adviseurs. De dieren en de weilanden waren daar zó ver weg, dat ik dacht: hier kunnen nooit goeie oplossingen vandaan komen. De EU is opgericht voor de voedselproductie, maar inmiddels is Europees landbouwbeleid overgenomen door natuur- en klimaatfanaten. De reacties van Britse boeren na de Brexit zijn veelzeggend: de EU gaf meer lasten dan lusten.”

Ook het FvD-pleidooi voor lastenverlichting spreekt hem aan en hij is net als FvD vóór referenda.

Henk Bleker op zijn boerderij in Vlagtwedde.
Henk Bleker op zijn boerderij in Vlagtwedde.Ⓒ ROBERT HOETINK
Dat hij de steun aan FvD bekendmaakt terwijl het CDA een moeizame campagne voert, uitgerekend in de provincie van voormalig partijleider Sybrand Buma.... „Het is nogal wat”, bekent Bleker (67), die op z’n achttiende lid werd van wat toen nog de Antirevolutionaire Partij was.

„Toch is dit geen stem tégen het CDA. Ik blijf een christendemocratisch hart houden, ik blijf vinden dat de overheid moet beschermen en dicht bij de mensen moet staan, maar ook verantwoordelijkheid bij de mensen moet leggen.”

Theo Hiddema en Henk Bleker tijdens de jaarlijkse lezing van het Renaissance Instituut, het wetenschappelijk bureau van Forum voor Democratie.
Theo Hiddema en Henk Bleker tijdens de jaarlijkse lezing van het Renaissance Instituut, het wetenschappelijk bureau van Forum voor Democratie.Ⓒ HH / ANP
Baudet
„Henk wordt onze minister van Landbouw”, zegt Baudet lachend. Of dit soort afspraken geen trucje is van het politieke kartel dat Baudet zo verfoeit? „Nee, we zijn er juist open over.” Evenmin vindt de FvD-leider het een bezwaar dat Bleker een representant is van die oude politiek. „We willen goeie mensen. En we staan altijd open voor mensen die tot inkeer komen.”

Henk Bleker is zelf paardenhouder.
Henk Bleker is zelf paardenhouder.Ⓒ ROBERT HOETINK
Omgekeerd heeft Bleker wél problemen met de nazistische en racistische uitingen op WhatsAppgroepen van FvD. „Ik heb een tijd gehad dat ik dacht: komt dat wel goed? Maar uiteindelijk beoordeel ik mensen op wat ik zelf zie en hoor, niet op basis van wat anderen over iemand hebben gezien of gehoord.”

Zonneweides
Dat Bleker directeur is van Powerfield, dat grote zonneweides aanlegt, vaak onder verzet van de omgeving, staat volgens hem los van zijn lidmaatschap van FvD. „En ik ben het, net als dat ik dat bij het CDA altijd ook was, echt niet op alle punten met FvD eens. Het coronabeleid is daar een voorbeeld van.” Dat dit inmiddels de kern van de FvD-campagne is, ziet Bleker niet als probleem.

Megaboob
11 maart 2021, 23:14
De verdraagzaamheid en verbinding van links maar weer eens in de praktijk. (wat een hypocrite huichelaars zijn het toch!)

https://twitter.com/Martinbosma_pvv/status/1370142087442751488

Dennis
12 maart 2021, 05:49
breaking news:

Oud-staatssecretaris de boer op voor Baudet

CDA-coryfee Henk Bleker kiest voor FvD
Door NIELS RIGTER

Updated 1 uur geleden
3 uur geleden in BINNENLAND



DEN HAAG - CDA-prominent Henk Bleker stapt over naar Forum voor Democratie. Op een FvD-bijeenkomst in Sneek zal de voormalig staatssecretaris van Landbouw zijn steun uitspreken voor de partij van Thierry Baudet.

Bleker (l.) was ook aanwezig op de ledendag van FvD in februari.
Bleker (l.) was ook aanwezig op de ledendag van FvD in februari.Ⓒ FOTO ANP/HH
Vooral de gevolgen van de ’EU-dwangbuis’ voor de landbouw zijn voor Bleker de reden om deze beweging te maken. De oud-bewindsman is voor een ’intelligente Nexit’. Hij is bovendien tegen de ’doorgeschoten klimaatplannen’ waarvoor ook het CDA tekent.

Minister
De kiem voor zijn EU-standpunt is naar eigen zeggen gelegd toen hij zelf staatssecretaris was en hij zich in Brussel minister mocht noemen. „Daar zaten dan 28 ministers bij elkaar met ieder vijf adviseurs. De dieren en de weilanden waren daar zó ver weg, dat ik dacht: hier kunnen nooit goeie oplossingen vandaan komen. De EU is opgericht voor de voedselproductie, maar inmiddels is Europees landbouwbeleid overgenomen door natuur- en klimaatfanaten. De reacties van Britse boeren na de Brexit zijn veelzeggend: de EU gaf meer lasten dan lusten.”

Ook het FvD-pleidooi voor lastenverlichting spreekt hem aan en hij is net als FvD vóór referenda.

Henk Bleker op zijn boerderij in Vlagtwedde.
Henk Bleker op zijn boerderij in Vlagtwedde.Ⓒ ROBERT HOETINK
Dat hij de steun aan FvD bekendmaakt terwijl het CDA een moeizame campagne voert, uitgerekend in de provincie van voormalig partijleider Sybrand Buma.... „Het is nogal wat”, bekent Bleker (67), die op z’n achttiende lid werd van wat toen nog de Antirevolutionaire Partij was.

„Toch is dit geen stem tégen het CDA. Ik blijf een christendemocratisch hart houden, ik blijf vinden dat de overheid moet beschermen en dicht bij de mensen moet staan, maar ook verantwoordelijkheid bij de mensen moet leggen.”

Theo Hiddema en Henk Bleker tijdens de jaarlijkse lezing van het Renaissance Instituut, het wetenschappelijk bureau van Forum voor Democratie.
Theo Hiddema en Henk Bleker tijdens de jaarlijkse lezing van het Renaissance Instituut, het wetenschappelijk bureau van Forum voor Democratie.Ⓒ HH / ANP
Baudet
„Henk wordt onze minister van Landbouw”, zegt Baudet lachend. Of dit soort afspraken geen trucje is van het politieke kartel dat Baudet zo verfoeit? „Nee, we zijn er juist open over.” Evenmin vindt de FvD-leider het een bezwaar dat Bleker een representant is van die oude politiek. „We willen goeie mensen. En we staan altijd open voor mensen die tot inkeer komen.”

Henk Bleker is zelf paardenhouder.
Henk Bleker is zelf paardenhouder.Ⓒ ROBERT HOETINK
Omgekeerd heeft Bleker wél problemen met de nazistische en racistische uitingen op WhatsAppgroepen van FvD. „Ik heb een tijd gehad dat ik dacht: komt dat wel goed? Maar uiteindelijk beoordeel ik mensen op wat ik zelf zie en hoor, niet op basis van wat anderen over iemand hebben gezien of gehoord.”

Zonneweides
Dat Bleker directeur is van Powerfield, dat grote zonneweides aanlegt, vaak onder verzet van de omgeving, staat volgens hem los van zijn lidmaatschap van FvD. „En ik ben het, net als dat ik dat bij het CDA altijd ook was, echt niet op alle punten met FvD eens. Het coronabeleid is daar een voorbeeld van.” Dat dit inmiddels de kern van de FvD-campagne is, ziet Bleker niet als probleem.Henk Bleker is de reden dat we nu een stikstof -probleem hebben. Dat rapport heeft hij, als lobbyist van de boeren, heel diep onderin de la gelegd. De kop in het zand gestoken.

Henk Bleker is ook de man die nu boeren veel geld betaald om windmolens van 150 meter hoog op hun land te zetten, daarmee het landschap TOTAAL verkrachtend! Die windmolens zie je op 20 km afstand al/ nog. Complete dorpen het leefgenot verpestend. Behalve foeilelijk, ook nog eens lawaaiig. Je verwacht het niet, maar ga maar eens onder zo'n molen staan, dan verlang je naar een woning naast Schiphol vanwege de rust.

Het zal me niet verbazen als Henkie zelf ook de nodige "onkosten" vergoed krijgt. Geen fris mannetje!

Moontanner
12 maart 2021, 06:35
Gewoon feitelijk onjuist: Henk Bleker heeft niets te maken met windmolens.

Er staan zoals je zegt wel al veel windmolens in het Groningerland die het uitzicht van de Groningers verpesten. Dat is dus juist. Ik woon daar, ten oosten van de stad Groningen. Heel erg. Dag en nacht je horizon verpest met de rode en witte knipperlichten die op die windmolens zitten voor de veiligheid van het vliegverkeer.

Maar aan die windmolens heeft Henk dus part noch deel. Alleen zonneweiden van tientallen hectares. En ja Henk verdient daaraan. Is verder niets op tegen lijkt mij.

Dennis
12 maart 2021, 06:54
Je hebt gelijk, Henk Bleker z'n club doet in zonnepanelen. Maar je mist 2 punten; Henk Bleker heeft het stikstofrapport genegeerd omdat het hem en het CDA niet uitkwam (vanwege de grote gevolgen voor hun achterban) en net als windmolens zit niemand te wachten op die zonnepanelen. Dat stikstof probleem leidde en leidt tot grote politieke onenigheid en boerenprotesten. Had Henk Bleker het rapport niet genegeerd, dan waren die problemen niet zo groot geweest. Dan was er veel meer tijd geweest om een plan te maken. Nu wordt iedereen voor het blok gezet, niet in de laatste plaats de boeren (long-read; https://www.trouw.nl/nieuws/hoe-het-stikstofgedrocht-groeide-en-ter-wereld-kwam~be56db7b/?referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F)



Als je toch in de buurt bent: Rij maar even over de n33 van Zuidbroek naar Veendam en geniet van het uitzicht aan beide kanten. Powerfield probeert geld te verdienen over de rug en woongenot van de bewoners. Daar heb ik wel moeite mee

Overigens is Powerfield ook niet onomstreden; https://www.rtvnoord.nl/nieuws/193978/Omstreden-grondtransacties-Powerfield-bedrijf-ontkent


En tot slot nog even de mening van de mensen waar het om gaat, de omwonenden: https://www.rtvnoord.nl/nieuws/797433/Omwonenden-zonne-en-windparken-Ik-ben-het-vertrouwen-in-de-politiek-kwijt

bertje600
12 maart 2021, 10:31
Waar die regeltjes vanuit de EU allemaal toe hebben geleid en nog leiden.
Ik hoop dat er een kabinet komt die die regeltjes bij het grof vuil zet.

bertje600
12 maart 2021, 10:32
Ook nog even gekeken naar Esther Ouwehand van de partij van de Dieren.
Daar krijg je de vlooien gratis bij.
Er zijn in Nederland toch veel mensen die ver van de realiteit afstaan.

Willem2
12 maart 2021, 21:34
Rutte wil herstelplan corona met álle andere politieke partijen: geen bezuinigingen, meer ic-plekken
VVD-leider Mark Rutte heeft de contouren van zijn ‘nationaal herstelplan’ als het gaat om corona op papier gezet. Hoofdpunten zijn dat er de komende jaren niet wordt bezuinigd om de economie te laten herstellen. En dat intensive cares een flexibele capaciteit krijgen, zodat snel kan worden opgeschaald,
.... https://www.ad.nl/binnenland/rutte-wil-herstelplan-corona-met-alle-andere-politieke-partijen-geen-bezuinigingen-meer-ic-plekken~ac31b33f/

Megaboob
12 maart 2021, 22:26
.... https://www.ad.nl/binnenland/rutte-wil-herstelplan-corona-met-alle-andere-politieke-partijen-geen-bezuinigingen-meer-ic-plekken~ac31b33f/

Vrij vertaald: Rutte gaat bezuinigen, er komen minder IC plekken en ondernemers zullen en massa failliet gaan. Rutte heeft namelijk nog nooit de waarheid verteld.

;-)

Megaboob
12 maart 2021, 22:37
groenlinks kleuter die sombert over de krap 40 zeteltjes die links gaat halen. Waarom? nou niet om wat madam schrijft, maar omdat links niet meer opkomt voor de gewone man, zioch meer druk maakt over moslims, gelukszoekers, en geld verbrassen aan linkse hobbies (o.a. green deals, autotje pesten en ander gedram). Daarom, en daarom alleen word links terecht genadeloos afgestraft. tegelijkertijd heeft links het gelukd dat de VVD steeds linkser word, en liever met links regeert dan met rechts, en dus links alnog aan de macht helpt. dat frustreert gewone mensen dan weer nog harden end an stemmen ze de volgend ekeer dus weer op een of andere splinterpartij om hun onvrede duidelijk te maken.

https://joop.bnnvara.nl/opinies/wie-de-macht-wil-uitdagen-moet-de-ideologische-strijd-durven-aangaan

Megaboob
12 maart 2021, 22:54
van Denk naar Nida.... tja, wat moet je daar nu nog van zeggen...

https://joop.bnnvara.nl/nieuws/amsterdams-denk-kopstuk-taimounti-vertrekt-naar-nida

Megaboob
12 maart 2021, 22:56
Wow je moet maar zo durven liegen. Carel Brendel heeft genoeg onderzoek gedaan naar dit moslimbroederschap clubje. maar ja, moslim en aan groen links verboden, veel dwazer word het niet helaas.

https://joop.bnnvara.nl/opinies/femyso-belasteren-betekent-moslimjongeren-het-zwijgen-opleggen

Megaboob
12 maart 2021, 23:00
# teamkaag = nepotisme ;-)

https://www.geenstijl.nl/5158118/d66-er-controleerde-kiesraadsoftware-in-opdracht-van-ollongren-en-doneerde-daarna-eur7500-aan-d66/

Megaboob
12 maart 2021, 23:05
Ómtzigt is een politicus die het wel waarmaakt, uitstekende volksvertegenwoordiger. waren er zo maar meer.

https://twitter.com/PieterOmtzigt/status/1370502728397565960

pietpotent44
13 maart 2021, 05:11
Wat een schijnheilig gedoe weer bij Jinek en die cabaretier.
Nu ze hebben gezien dat de reactie van het Nederlandse volk afkeurend is, is het eerste waar ze aan denken hun handen in onschuld wassen door te zeggen dat ze de tekst niet in mochten zien vooraf. En die excuses komen ook pas achteraf, nadat Baudet zo ongeveer de hele uitzending werd weggezet als fantast en racist.
Jinek heeft duidelijk een hekel aan Baudet, en wil hem onderuit halen op alle mogelijke manieren. Alles voor het grote doel en voor de kijkcijfers en haar carierre.

https://www.youtube.com/watch?v=NNJ8Z19qBPM

Dit is ook precies de reden dat Wilders weigert in dit soort (linkse) talkshows te komen. Jinek had ook spontaan zelf kunnen ingrijpen. En moeten ingrijpen.

Ik begrijp overigens de haat tegen Baudet in het algemeen niet zo. Misschien omdat ie te elitair overkomt, of te betweterig. Maar een hoop standpunten van Forum zijn helemaal niet zo gek. Jammer wel dat ie door onrust in zijn partij zijn geloofwaardigheid heeft verknald. Baudet zou qua debattechnieken veel van Wilders kunnen leren.
Het is zo makkelijk scoren voor die talkshows door hem steeds maar racisme aan te wrijven. Zo kinderachtig. Maar het werkt nog ook. Veel domme mensen in Nederland blijkbaar.

Het had wel iets weg van de tijd dat Pim Fortuyn campagne voerde in 2002. Dat interview met die Van Scherrenburg toen Fortuyn wegliep. Alweer bijna 20 jaar geleden:

https://www.youtube.com/watch?v=aSXsLtwOH4s&t=127s

Er wordt in Nederland echt met 2 maten gemeten.
Grapperhaus die een bruiloft viert met omhelzingen, Halsema die demonstraties door liet gaan waar geen afstand werd gehouden, Wopke Hoekstra die gaat schaatsen. Niemand kreeg een boete (terecht overigens) op Grapperhaus na.
Maar Baudet moest naar het politiebureau vanwege handen schudden en haring happen.
We zijn echt gek aan het worden in Nederland.

pret
13 maart 2021, 09:33
Ik zeg weg met huidige kamer. Laten we met zijn allen stemmen op de Piratenpartij :)

https://piratenpartij.nl/wp-content/uploads/2015/09/logo.jpg

schoolmeester
13 maart 2021, 10:06
Piratenpartij: alleen de naam al......voorspelt niet veel goeds.

Groet, schoolmeester.

bertje600
13 maart 2021, 11:18
Dat zal wel piratenpret worden.

pret
13 maart 2021, 12:42
Piratenpartij: alleen de naam al......voorspelt niet veel goeds.

Groet, schoolmeester.

Ik zou zeggen lees eerst hun standpunten en programma voordat je een oordeel velt.


Verkiezingsprogramma Piratenpartij Nederland 2021
De Piratenpartij staat voor een vrije democratie waarin alle kennis, kunst en cultuur die de mensheid heeft voortgebracht direct voor iedereen beschikbaar is. De coronacrisis laat zien hoe belangrijk het is om in vrijheid kennis te delen. Wij investeren liever in goede publieke voorzieningen,​ zoals testcapaciteit,​ bron- en contactonderzoek en voldoende zorgpersoneel,​ dan dat we burgerrechten en vrijheden inperken. Wij gaan uit van vertrouwen in de mens, en hebben een gezond wantrouwen tegenover machtsconcentraties bij overheden en bedrijven. In een vrije informatiesamenleving maken we samen de verstandigste keuzes.

https://wiki.piratenpartij.nl/tk2021:partijprogramma

Picasso 1
13 maart 2021, 13:34
Ik zou zeggen lees eerst hun standpunten en programma voordat je een oordeel velt.

https://wiki.piratenpartij.nl/tk2021:partijprogramma

Dacht eerst dat het om illegale downloads ging. En nu dus ook niet dit?


https://www.youtube.com/watch?v=NytyKeR7xHM

Megaboob
13 maart 2021, 22:10
geenstijl:

https://www.geenstijl.nl/5158140/feynman-en-of-feiten-juryrechtspraak/

Megaboob
13 maart 2021, 22:15
links maakt weer eens meer kapot dan je lief is:

MKB slaat alarm: golf aan lastenverzwaringen
Door LEON BRANDSEMA EN MARTIN VISSER

Updated Vandaag, 12:03
Vandaag, 06:30 in FINANCIEEL



Kleine ondernemers vrezen een golf aan belastingverhogingen na de verkiezingen. De aangekondigde lastenverzwaringen in alle verkiezingsprogramma’s helpen het herstel na de coronacrisis om zeep.


Dat zegt Jacco Vonhof, voorzitter van ondernemersclub MKB-Nederland. „De gemiddelde lastenverzwaringen die we nu in de plannen zien staan, zijn drie keer zo hoog als wat de partijen bij de vorige verkiezingen van plan waren. Terwijl we nu in een crisis zitten.”

Van links tot rechts zijn alle partijen van plan het bedrijfsleven zwaarder te belasten. Volgens Vonhof raakt dat zeker niet alleen de allergrootste bedrijven: „Ondanks alle mooie woorden over het belasten van grote bedrijven slaat de belastingverhoging voor een belangrijk deel neer bij het midden- en kleinbedrijf.”

Symboliek
„In de verkiezingsprogramma’s zit veel symboliek. Als je zegt dat je bedrijven zwaarder gaat belasten, dan doe je het goed in de ogen van veel kiezers”, constateert Bas Jacobs, hoogleraar economie en overheidsfinanciën aan de Erasmus School of Economics. „Maar bedrijven zijn geen mensen, zeg ik econoom Milton Friedman na. Als een bedrijf hogere belastingen krijgt, dan moet altijd iemand dat betalen: aandeelhouders, klanten of werknemers van die bedrijven.”

BEKIJK OOK:

Partijen willen ondanks crisis straks geld laten rollen
De tien politieke partijen die hun verkiezingsprogramma’s lieten doorrekenen door het Centraal Planbureau zijn het erover eens: bedrijven moeten de komende kabinetsperiode de rekening betalen. De mate waarin verschilt - bij kampioen PvdA loopt de rekening op tot €41,7 miljard - maar de beweging is bij al die partijen hetzelfde. Daarbij vragen de partijen ’eerlijke bijdrage van multinationals’, zoals de PvdA schrijft.

De klos
Is dat logisch in crisistijd? Is dat de beste manier waarop de economie er weer bovenop komt? En klopt het eigenlijk wel dat vooral die weinig geliefde multinationals de klos zijn?

Jan van de Streek, hoogleraar Belastingrecht aan de Universiteit Leiden, stelt dat er sprake is van ’een trendbreuk’. „Lange tijd gingen de tarieven voor de vennootschapsbelasting alleen maar omlaag.” Nederland deed mee in de internationale strijd om de bedrijfswinsten zo laag mogelijk te belasten. Alles voor het vestigingsklimaat. De trend keerde al in dit kabinet: „De geplande tariefsverlaging in het regeerakkoord werd teruggedraaid. En nu stellen partijen dus voor, op de VVD na, om het vpb-tarief te verhogen.”

In de podcast Kwestie van Centen scheppen DFT-verslaggevers Martin Visser & Herman Stam orde in de wirwar van verkiezingsbeloftes. Wat gaat de burger merken van alle gedane beloftes?


Schadelijk
Volgens Jacobs is de vpb ’een tamelijk schadelijke belasting’. „Ik snap best dat politici aandeelhouders zwaarder willen belasten, dat is een legitieme politieke keuze. Maar doe dat dan direct, via de inkomstenbelasting, en niet via de winstbelasting voor bedrijven.” De kant die de partijen opgaan lijkt duidelijk, hogere winstbelasting en een hogere belasting van directeur-grootaandeelhouders in box 2. „Ik vind alle voorstellen erg incoherent. In welke richting wil je dat het belastingstelsel zich ontwikkelt? Op die vraag vind ik in de verkiezingsprogramma’s geen antwoord.”

BEKIJK OOK:

Column: we krijgen straks de rekening van politieke bestedingsdrift
Partijen die de vennootschapsbelasting verhogen van 25% naar 30% en ook de drempel waarboven je deze belasting gaat betalen, lijken te mikken op het grootbedrijf. Maar MKB-voorzitter Vonhof spreekt dat ten stelligste tegen. „Ik word gek van dat gejojo met de vennootschapsbelasting. Men doet net alsof je daarmee multinationals afroomt, maar een beetje ondernemer met een goede winst zit zo boven de 2 ton en dan moet je dit al gaan betalen.”

"Als een ondernemer een paar ton winst maakt, koopt hij daarvan geen boot ofzo"
Vonhof ergert zich aan de politieke houding ten opzichte van ondernemers. „Ze snappen dat in Den Haag niet. Als een ondernemer een paar ton winst maakt, koopt hij daarvan geen boot ofzo. Dat geld zit in het bedrijf, bedoeld om te investeren.” De MKB-voorman ziet dat er in de belastingplannen nog veel meer in het vat zit dat het midden- en kleinbedrijf kan raken.

2000 maatregelen
Het is niet gemakkelijk daar een goed overzicht van te krijgen. Het Centraal Planbureau heeft 2000 beleidsmaatregelen van 10 partijen doorgerekend. Daarbij is wel opgeteld hoeveel belastingverhoging bedrijven voor hun kiezen krijgen en hoeveel belastingverlaging er voor burgers in het vat zitten. Maar een uitsplitsing naar mkb en grootbedrijf maakt het Planbureau niet. „Er zitten maatregelen in die voor het mkb nadelig zijn, maar er zit ook vraagstimulering in en dat is voor het mkb ook heel belangrijk”, meent Marieke Blom, hoofdeconoom van ING Nederland. Zij wijst erop dat de forse lastenverlichting en koopkrachtimpuls voor burgers ervoor zorgt dat zij flink kunnen gaan besteden.

Reacties politiek
PvdA-Kamerlid Henk Nijboer wijst erop dat zijn partij flinke investeringen, bijvoorbeeld in bouw en onderwijs, tegenover de hogere lasten zet. „Als ik het bedrijfsleven vertegenwoordigde, zou mijn grootste zorg zijn hoe ik fatsoenlijk opgeleid personeel kon krijgen. Bedrijven profiteren van de investeringen die wij willen doen, we komen ze juist tegemoet.” Dat mkb’ers last hebben van de PvdA-rekening, valt volgens Nijboer wel mee. Zo vindt hij het goed verdedigbaar dat bedrijven boven de 2 ton winst een hoger tarief gaan betalen. „We hebben ook een bonus voor startende bedrijven die mensen in dienst nemen. Het is niet zo dat wij geen ruimte willen bieden aan ondernemers om te ondernemen.”

Ook D66 heeft een flinke lastenverhoging voor bedrijven in petto, van zo’n €15 miljard. Dat zit hem onder meer in extra lasten op vervuiling en het terugdringen van belastingontwijking. „Die lasten voor vervuiling geven we ook weer terug”, stipt Kamerlid Joost Sneller aan. „Je ziet dat ons programma ook zorgt voor meer investeringen en werkgelegenheid. We willen het ook aantrekkelijk maken om mensen aan te nemen”, zegt de D66’er.

Sneller denkt dat de lasten die zijn partij heeft bedacht, niet snel neerkomen bij kleinere bedrijven. „Je kan ze niet apart houden, maar vervuiling zie je vaak bij grotere bedrijven. En belastingconstructies is meestal ook niet iets wat je ziet bij de gemiddelde mkb’er. De bakker betaalt nu ook al wel zijn eerlijke deel.”

Bakker op de hoek
Waar de bakker op de hoek wel degelijk last van krijgt, zijn de politieke plannen om de fiscale voordelen van zzp’ers in te trekken. Tal van partijen willen de startersaftrek en de zelfstandigenaftrek afschaffen. En menig partij versobert ook de mkb-winstvrijstelling waarbij nu nog 14% van de winst van belasting is vrijgesteld. Op die manier moet de fiscale behandeling van zzp’ers gelijkgetrokken worden met die van werknemers, om zo oneerlijke concurrentie op de arbeidsmarkt tegen te gaan.

„Dat raakt de ondernemer, een lastenverzwaring via een sluipweg”, reageert directeur fiscale zaken Sylvester Schenk van het Register Belastingadviseurs. Er zijn veel meer ondernemers die gewoon inkomstenbelasting betalen dan alleen de zzp’ers. Ondernemers die een eenmanszaak of een vennootschap onder firma hebben (er zijn er bijna 1,5 miljoen in Nederland), maken ook gebruik van die aftrekposten die nu onder vuur liggen. Schenk: „Dit is bedoeld om schijnzelfstandigheid tegen te gaan. Maar al die mensen van wie het ondernemerschap niet ter discussie staat, zoals de bakker om de hoek, raken de voordelen ook kwijt. Dat is dan collateral damage.”

"Persoonlijk neem ik de PvdA het minst serieus, die gaat zelfs de SP voorbij"
MKB-voorman Vonhof heeft weinig begrip voor al deze belastingplannen. Dat de PvdA zelfs meer dan €40 miljard aan belastingverhoging in petto heeft, gaat er bij hem niet in. „Persoonlijk neem ik de PvdA het minst serieus, die gaat zelfs de SP voorbij. Ze knijpen het bedrijfsleven af, maken de overheid heel groot en dat rekenen ze dan als economische groei.”

Volgens de mkb’ers moet een volgend kabinet de lasten gelijk houden. „Even alles op nul zetten. We komen straks uit de grootste economische crisis sinds de Tweede Wereldoorlog. Iedereen vindt dat we investerend de crisis uit moeten komen. Vergeet dan niet dat 80% van de investeringen normaliter van de bedrijven komt.” Als politici suggereren dat er tijdens de crisis wel genoeg geld naar de bedrijven is gegaan, ontploft Vonhof. „Het maatschappelijk sentiment, zelfs bij politici, is dat er al €65 miljard in het bedrijfsleven is gestopt. Ja, dank je de koekoek. Het geld is door het bedrijfsleven gesluisd voor baanbehoud. Het getuigt van onbenul als je zegt dat daarmee bedrijven geholpen zijn, dat is ongezonde retoriek.”

bertje600
14 maart 2021, 08:43
Pret,

je kunt je aansluiten bij de piraten uit Benin die onlangs een Nederlands schip hebben gekaat.
Misschien scoor je ook nog een vrouwtje aldaar.

schoolmeester
14 maart 2021, 09:26
gekaat moet zijn gekaapt.

Groet, schoolmeester.

Megaboob
15 maart 2021, 23:55
Totale randdebiel Tofik is er trots op dat hij op Kauthar (moslimbroederschap en Silly Syl gaat stemmen (met volmacht van zijn moeder). De werkelijk 2 slechtste keuzes die je kunt maken momenteel mijns inziens. maar ja, Tofik was geen groot licht, en zal dat ook nooit worden.

https://twitter.com/TofikDibi/status/1371489621134180354

Megaboob
21 maart 2021, 00:13
Interessant. Kneiterlinkse ambtenaren (hallo Badslippers ;-) ) sorteren de geesten voor op kneiterlinkse maatregelen. de 5e kolonne is weer zeek actief. Boeren laat je de kaas letterlijk niet van het brood halen door deze linkswappies! En ja, phea mag als vegetarier door het leven gaan ;-) Maar blijf van mijn stukje vlees af!

https://joop.bnnvara.nl/nieuws/topambtenaren-krimp-veestapel-onvermijdelijk

Megaboob
21 maart 2021, 00:17
wijze woorden:

https://joop.bnnvara.nl/opinies/de-euro-moet-onderwerp-zijn-in-formatieonderhandelingen

phoenix
21 maart 2021, 11:20
oke MEGABOOB ik geef jou de keuze of 2 maal per maand een biefstuk van 10 euro het stuk of supermarkt biefstuk van 3 euro het stuk.... dat ze biefstuk noemen maar taai is en smaakt naar niks...dat is wat je krijgt als je de vleesindustrie zo alaat zoals die is.

schoolmeester
21 maart 2021, 11:49
Nee hoor, je kunt altijd nog zelf een keuze maken waar je de biefstuk haalt.
Bij de slager is hij wat duurder, maar kwalitatief beter.
Tenzij je het geld er niet voor hebt, dan moet je wel naar de supermarkt voor de goedkope biefstuk.

Groet, schoolmeester.

pret
21 maart 2021, 12:07
oke MEGABOOB ik geef jou de keuze of 2 maal per maand een biefstuk van 10 euro het stuk of supermarkt biefstuk van 3 euro het stuk.... dat ze biefstuk noemen maar taai is en smaakt naar niks...dat is wat je krijgt als je de vleesindustrie zo alaat zoals die is.

Met PvdD aan de leiding zullen we helemaal geen vlees meer hebben of vergis ik mij hierin?

bertje600
21 maart 2021, 12:24
Met PvdD aan de leiding zullen we helemaal geen vlees meer hebben of vergis ik mij hierin?

Alleen gebakken insecten zoals sprinkhanen.

schoolmeester
21 maart 2021, 12:25
Pret, dan hebben we alleen nog maar vegavlees.

Groet, schoolmeester.

Badslippers
21 maart 2021, 12:35
Interessant. Kneiterlinkse ambtenaren (hallo Badslippers ;-) ) sorteren de geesten voor op kneiterlinkse maatregelen. de 5e kolonne is weer zeek actief. Boeren laat je de kaas letterlijk niet van het brood halen door deze linkswappies! En ja, phea mag als vegetarier door het leven gaan ;-) Maar blijf van mijn stukje vlees af!

https://joop.bnnvara.nl/nieuws/topambtenaren-krimp-veestapel-onvermijdelijk

Daar heb ik te weinig kennis van MB. Eerst maar eens een plaatje. De uitstoot is blijkbaar met 2 derde gedaald. Op dit moment stagneert het, lees ik. Hoe komt dat? Weet ik niet. Wat ik wel weet is dat je (net als met asielzoekers) grenzen bereikt en niet oneindig door kunt gaan met schaalvergroting en intensivering. Er moeten andere oplossingen worden bedacht en volgens mij komen die meestal voort uit innovatie. Welke dat zouden moeten zijn laat ik aan de deskundigen over.

https://cdn.nos.nl/image/2019/10/02/581934/1920x1080a.jpg

Ik vraag me trouwens af waarom topambtenaren een beleidsanalyse schrijven. Misschien moet je dat laten schrijven door onafhankelijke mensen. Universiteit in Wageningen staat in de wereld hoog aangeschreven als het gaat om dit soort zaken. laat die studenten zich daar maar eens over buigen i.p.v. topambtenaren.
Volgens mij wil Schouten (demissioneer minister) naar een soort kringloop landbouw. Ik weet niet of dat een oplossing is maar ik noem het maar even.
Tenslotte, volgens mij is dit weer een probleem dat verder gaat dan het bekende links/rechts denken omdat er teveel componenten die in die hele CO2 problematiek een rol spelen (innovatie, woning- en wegenbouw, uitstoot, boeren die voor hun bedrijf vrezen, ondersteuning door overheid, omscholing, halveren veestapel, import, export etc.)

schoolmeester
21 maart 2021, 12:39
Mijn zuinige autootje stoot weinig uit, ik zelf stoot meer uit in de Duitse saunaclubs......

Groet, schoolmeester.

rob45
21 maart 2021, 13:44
Mijn zuinige autootje stoot weinig uit, ik zelf stoot meer uit in de Duitse saunaclubs......

Groet, schoolmeester.De eerstkomende keer dat Schoolmeester uit stoot in een Duitse saunaclub zal het de kracht hebben van een kern explosie. [emoji846]
Komt van het opkroppen...

bertje600
21 maart 2021, 16:21
Zijn vulkaan is al enkele keren het afgelopen jaar uitgebarsten verwacht ik.

Nulnulzeseneenhalf
21 maart 2021, 22:41
Volgens mij wil Schouten (demissioneer minister) naar een soort kringloop landbouw. Ik weet niet of dat een oplossing is maar ik noem het maar even.


Kringloop landbouw bestaat niet. Ik hoor er al jaren over. Bedrijven die op dit moment aan kringloop landbouw doen voeren geen kunstmest of krachtvoer aan.
Wat vergeten wordt is dat je allerlei producten afvoert. Melk, vlees, aardappelen, groenten, fruit,en ongetwijfeld nog meer. Zou je echt aan kringloop willen doen, dan moet je de menselijke uitwerpselen terug krijgen om op het land te gooien. Maar dan wel zonder al die chemicaliën die gebruikt worden om af te wassen, te douchen en het huis schoon te houden.

Megaboob
22 maart 2021, 09:21
100% raak:

https://www.briefjevanjan.nl/aan-het-linkse-deugvolk/

phoenix
22 maart 2021, 09:59
Wie is jullie MEGABOOB en waarom zouden dat linkse mensen zijn? , wen er maar vast aan, dat ik dit bij ieder ding dat ik schrijf zal posten "er zijn geen linkse of rechtse deugdzame mensen, je bent altijd rechts en links als mens, hoeveel is verschillend per persoon.

. die JAN B is een grote lul die zijn gelijk probeer te halen omdat hij toevallig in de buurt woonde van Theo van Gogh..., ik werkte in die tijd in amsterdam West en zag net zoals in het palestijnse deel van Jersualem de kinderen schreeeuwen allah akbar als ze straaljagers voorbij zagen komen...maar ze deden niks die van het CDA en de PVDA !

de overheid is ook niet links of rechts, maar 1 ding moet ik op 'rechtse mensen gaan vertrouwen om die kut marokanen en, Turken en antillianen die de boel terroriseren van straat te halen, nou nee want die rechts zogenaamde HARD WERKENDE nederlanders die halen al sinds de jaren zestig gastarbeiders die ze in hokken stoppen en daar ook nog eens huur van vangen die zorgen en zorgden ervoor dat ze 1. een paar euro per uur krijgen, 2.geen onderwijs krijgen(analfabeten dus en al helemaal de vrouwen in huis) en 3 dat ze met de 50 de WAO ingingen en naar hun thuisland vertrokken,

en wie haalde deze klootzakken binnen juist ja die HARD WERKENDEN RECHTSE ONDERNEMERS DIE VOOR EEN DUBBELTJE OP DE EERSTE RIJ WILDEN ZITTEN, DE HELE VLEESINDUSTRIE ZIT VOL MET DAT SOORT HARD WERKENDE ONDERNEMENDE NEDERLANDERS... ,

alle andere zijn lui zoals, turken, marokanen, antillianen en surinamers die wel ... naar school zijn gegaan en waar vader en moeder nog wel meegeholpen hebben om de ze in elk geval te leren nadeneken, dat zijn ook honderd duizende mensen die hier in Nederland werken en leven en die niets helemaal niets met extremisme te maken hebben, maar wel wel die terreur van jongeren die op straat blijven hangen omdat de HARD WERKENDE NEDERLANDSE ONDERNEMERS ZE NIET WILLEN HEBBEN, DIE HEBBEN NU WEER LIEVER POLEN , ROEMENEN EN BULGAREN VOOR 3 EURO PER UUR.

IK DENK DAT IK HEEL DICHT TEGEN DE STANDPUNTEN VAN GEERT WILDERS AAN ZIT, ALLEEN DAT IS ENE GLUIPERD DIE HELEMAAL NIKS DOET EN PUNTJE BIJ PAALTJE VOOR DE ZOGENAAMDE HARD WERKENDNE NEDERLANDERS , ONDERNEMERS ZORGT DIE italianen, spanjaarden, roemenen, bulgaren, turken, marokanen , latinos voor 3 maanden zwart hun huizen laten poetsen en dan ALLEMAAL aan hun lot overlaten... EN NOG STEEDS ZIT DIT VOLK IN DE FABRIEKEN EN KRIJGEN EEN PAAR EURO PER UUR BETAALD EN JE DAN AFVRAGEN WAAROM er zoveel van die kutmarokenen en Turken de straten teroriseren, je wil niet weten hoeveel analfabeten alelen al in amsterdam en rotterdam wonen... en de kinderne die allemaal een zeer laag onderwijsniveau hebben, dat soort volk dat woont in amsterdam en rotterdam en kan geen kant uit, behalve die van drugsrunner of net als opa de fabriek als dat niveau van opleiding ondertussen ook neit ehoog is gegrepen. doe eens een onderoek naar het scholingsniveau van Turken en Marokanen en antilianen inde grote steden en je schrikt je helemaal wezenloos, Die Turk die 1 km meter van mij vandaan in tram een aantal mensen doodschoot in naam van Allah die man had het niveau van een hoogopgeleide bewoner van een opvangtehuis van kinderen met down syndroom... zo slim was hij...

en dan tot slot: er zijn echt ondernemers in Nederland die die mensen wel fatsoenlijk belonen , helpen met ene betaalware woning en zorgen dat ze ruimte hebben om hun kinderne te helpen bijs chool door ze zelf ook op cursus te sturen, ze zijn er wel.... maar het merendeel buit uit!

Daarom nogmaals ik ben niet rechts en niet links, maar zal nooit het standpunt heiligen dat ik tot die geweldige hard werkende nederlanders behoor, sterker nog ik schaam me ervoor, van de week werd weer eens fijntjes duidelijk hoe ze 70 jaar geleden de molukkers hebben misbruikt in dit land.

er bestaan geen mensen die louter linkse of rechtse standpunten hebben, we zijn allemaal rechts en links!!!

schoolmeester
22 maart 2021, 10:52
Ik ben het niet helemaal met phea eens, maar 1 ding loopt als een rode draad door zijn verhaal: uitbuiting.
Er is in Nederland ontzettend veel uitbuiting op de arbeidsmarkt.
Denk maar aan illegalen, uitzendbureau etc.
Als je tegenwoordig een vaste baan hebt, mag je blij zijn !

Groet, schoolmeester.

deket
22 maart 2021, 19:28
In de jaren 70 werden in Nederland, en België idd veel migranten binnengehaald op vraag van de patroons om vooral in de metaalindustrie en de steenkoolmijnen te werken
MAAR : men ging er vanuit dat deze mensen tijdelijk hier zouden werken en dan terugkeren, vandaar de term : gastarbeiders
Ze bleven echter en daar ligt volgens mij de kern van de problemen. Zowel de overheid als de patroons deden geen moeite om ze te laten integreren. Bv met Nederlandse lessen. Zodat je problemen kreeg met de volgende generaties

deket
22 maart 2021, 19:37
Btw de cijfers in België ken ik, kan je overal opzoeken.
Migratie nr 1 komt uit Nederland! 149.000! Te begrijpen, hier in België tapt men beter bier,en geen Heineken in limonadeglazen, is het eten veel lekkerder maar vooral beter onderwijs en gezondheidszorg
Op de 2 plaats komen de Roemeense, een kleine 50.000, onmiddellijk gevolgd door Polen. Dan kom je bij een 30.000 Marokkanen, hoewel dat een verkeerde perceptie geeft omdat veel Marokkanen de Belgische of dubbele nationaliteit hebben. Dan Spanjaarden, Italianen ,Fransen en Bulgaren
Turken zijn er 25.000. Dat lijkt veel maar in Duitsland wonen 3 miljoen Turken.
Zal er ook mee te maken hebben dat Duitsland na WO2 met scrupules bleven zitten. Vandaar dat men in Duitsland altijd gastvrij bleef maar nu wint extreem rechts daar opnieuw

Willem2
22 maart 2021, 19:46
Btw de cijfers in België ken ik, kan je overal opzoeken.
Migratie nr 1 komt uit Nederland! 149.000! Te begrijpen.....

want dat ligt aan de belastingvoordelen en het gefoefel :cool:
Alle andere factoren die je opnoemt zijn vnl bladvulling en geleuter....:cool:

deket
22 maart 2021, 20:08
Rechtzetting. De cijfers komen van Statistiek Vlaanderen.
Zij gelden dus alleen in Vlaanderen. In Wallonië en zeker Brussel wonen bv erg veel Roemenen maar weinig Nederlanders. Ik ken niet veel Nederlanders die Frans kunnen spreken
En idd W2, dat van die Nederlanders is vaak geleuter maar men mag toch eens lachen ook he ☺

pret
22 maart 2021, 21:47
Sigrid Kaag heeft spijt van uitspraak over beëindigen avondklok

Sigrid Kaag heeft spijt van de hoopvolle uitspraken die ze vrijdag deed over de avondklok. Ze heeft een aantal ministers dit weekend laten weten dat ze iets te kort door de bocht is geweest met haar uitspraken, melden ingewijden aan RTL Nieuws. Ze had zich niet 'zo handig uitgedrukt' waardoor de uitspraak 'een verkeerde indruk maakte'.

https://www.rtlnieuws.nl/nieuws/politiek/artikel/5221191/sigrid-kaag-heeft-spijt-van-opmerkingen-avondklok-coronamaatregelen



PN Ik denk eerder dat alle D66 stemmers inmiddels spijt hebben van hun stem.

Moontanner
23 maart 2021, 04:23
Ik ben geen D66- er maar heb toch bewondering voor deze vrouw. Ze loopt al een tijdje mee en heeft al diverse aanvallen van de mediaratten met glans doorstaan. Ik schat in dat ze door haar charismatische manier van campagne voeren zo'n 10 zetels voor D66 heeft gepakt. De zetels die de partij zou hebben verloren als Rob Jetten de campagne had geleid, meegerekend.

SBS,RTL, NOS proberen nu opnieuw om Kaag de veren uit de kont te plukken, maar dat zal ze waarschijnlijk niet lukken.

Vergeet ook niet dat D66 van aanvang aan mordicus tegen de avondklok was. Ze zijn daar destijds na een hele dag discussiëren in de Tweede Kamer en uurtje eraf, mokkend mee akkoord gegaan. Komende dagen waarschijnlijk weer. Weer een uurtje eraf.

En vergeet ook niet dat D66 door de verkiezingsuitslag een van de grote spelers is en dat ze zich gewoon kunnen permitteren om dit soort uitspraken te doen.

Willem2
23 maart 2021, 12:51
Plaatselijke, regionale politiek in Limburg:
Een CDA´er vliegt uit de bocht in het mooie natuurlijke landschap van Limburg


D66 en PVV in het Limburgs Parlement willen de onderste stenen boven hebben over het handelen van IKL-directeur Herman Vrehen. Hij zou tonnen aan subsidie hebben doorgesluisd.

De provinciale politiek is in actie gekomen naar aanleiding van een artikel in het NRC over directeur Herman Vrehen van de stichting Instandhouding Kleine Landschapselementen (IKL).

Subsidie doorsluizen
Volgens de krant zou de voormalige CDA-gedeputeerde tonnen aan subsidies hebben doorgesluisd naar zijn eigen werkmaatschappijen die opdrachten uitvoerden voor IKL. Ook zou hij zich als directeur laten inhuren tegen een te hoog tarief.

Verbijstering
D66 in het Limburgs Parlement heeft 'met verbijstering' kennis genomen van het artikel. Fractievoorzitter Marlou Jenneskens heeft een reeks schriftelijke vragen gesteld aan het provinciebestuur over de rol van de provincie. Zij wil op 9 april een debat over de kwestie in het Limburgs Parlement en de schriftelijke vragen wil ze daarvoor al beantwoord zien. "Om een inhoudelijk debat te voeren over deze casus en de daarmee samenhangende bestuurscultuur in Limburg", zo staat in de vragen.

Ook de PVV heeft aan de bel getrokken. Die partij heeft een interpellatiedebat aangevraagd voor 2 of 9 april.

Tonnen subsidie
IKL krijgt jaarlijks een basissubsidie van 405.000 euro van de provincie. Daarnaast krijgt het geld van gemeenten en 'als goede doel' van de Postcodeloterij.

D66-fractievoorzitter Jenneskens wil onder meer weten of de provincie toezicht heeft gehouden op de besteding van haar subsidie en of die rechtmatig en doelmatig zijn besteed. Verder wil zij opheldering of de vermeende gang van zaken bekend was bij het provinciebestuur, of daar meldingen en signalen over zijn binnen gekomen en of daar ooit over is gesproken met IKL.

Vraagtekens
Ook zet Jenneskens grote vraagtekens bij het loon van Vrehen. Dat zou ruim boven de norm van de Wet Normering Topinkomens (WNT) liggen. Terwijl de provincie de WNT als uitgangspunt in haar subsidie-verordening heeft staan.

D66 verwijst eveneens naar de bewering in het NRC-artikel dat het provinciebestuur in januari 2014 besloot om het onderhoud van 250 hectare bos te gunnen aan een toen nog niet officieel opgerichte werkmaatschappij van Vrehen.

Toelaatbaar?
"Is het juridisch houdbaar, dan wel toelaatbaar, een principebesluit te nemen over de toekenning van een subsidie aan een nog niet reeds bestaand bedrijf. Zo ja, gebeurt dat vaker. Zo nee, wat was de aanleiding voor dit specifieke besluit en de gemaakte uitzondering", zo luidt één van de veertien vragen van Jenneskens.

Ze wenst ook een overzicht van alle subsidies en opdrachten die eventueel aan de werkmaatschappijen van Vrehen zijn verstrekt sinds 2011, 'indien nodig vertrouwelijk'.
..... https://nos.nl/regio/limburg/artikel/112881-onderste-steen-boven-over-handelen-ikl-directeur-vrehen.html

https://nos.nl/artikel/2373746-oud-cda-bestuurder-in-limburg-sluisde-tonnen-subsidiegeld-naar-eigen-bv-s.html

schoolmeester
23 maart 2021, 12:56
Ontslaan die man zonder afvloeingsregeling, gelijk de bijstand in.

Groet, schoolmeester.

WANDELAAR5
23 maart 2021, 13:30
Heel verbindend die man, PVV en D66 trekken nu samen op. Waar vind je dat in Nederland?

Brad Clitt
23 maart 2021, 13:35
Ja, PVV en integriteit zijn twee handen op een buik.

schoolmeester
23 maart 2021, 13:40
Heb je een teiltje ?

Groet, schoolmeester.

pret
23 maart 2021, 13:43
Ja, PVV en integriteit zijn twee handen op een buik.

Ja joh dat blijkt ook overduidelijk uit de volgende posts:

https://www.ijsberenforum.com/forum/showthread.php?51559-Femke-Halsema-wordt-nieuwe-burgemeester-van-Amsterdam&p=736221#post736221

https://www.ijsberenforum.com/forum/showthread.php?51559-Femke-Halsema-wordt-nieuwe-burgemeester-van-Amsterdam&p=736229#post736229

Megaboob
25 maart 2021, 22:38
Briljant!

https://www.geenstijl.nl/5158352/toe-maar/

Megaboob
26 maart 2021, 00:35
ook een prima artikel:

https://www.geenstijl.nl/5158350/een-rondje-rutte-doctrine-te-veel/

schoolmeester
26 maart 2021, 09:22
Ik ben inmiddels groot fan van de heer Bosma.
Moeten we zuinig op zijn, eindelijk een goede politicus !

Groet, schoolmeester.

Brad Clitt
26 maart 2021, 09:23
Weet wat je zegt, hij is nl. van de PVV.

schoolmeester
26 maart 2021, 09:55
Ik ben geen fan van de PVV, maar daarom kan ik hem nog wel een goede politicus vinden.
Hij is recht voor zijn raap en duidelijk, dat spreekt mij aan.

Groet, schoolmeester.

phoenix
26 maart 2021, 12:04
ik kan ook duidelijk en recht voor zijn raap zeggen dat 'schoolmeesters' niet deugen, maar dat wil nog neie zeggen dat de inhoud ook klopt, hoe ik dat ook zeg.. dat is nou precies waarom ik de pvv en baudet zulke enge partijen vindt...Hitler zei ook heel veel dingen recht voor zijn raap..dat Joden een minder volk waren die hij liever kwijt was, dat Duitsers een goed volk waren, prachtig recht voor zijn raap, de maatregelen deugden echter niet....

nu zijn er ook mensen zoals van Haga die dingen benoemen recht voor hun raap, de inhoud is echter van een hele andere soort... , ik vind dat je heel voorzichtig moet zijn et wat je zegt als je volksvertegenwoordiger bent, je bent tenslotte gekozen en woorden zijn uiteindelijk voertuigen die naar handelingen toe leiden.....

Megaboob
26 maart 2021, 12:51
Het is hoog tijd voor een cordon sanitaire van VVD en D66. deze frauduleuze, leigende, draaiende maffia politici hebben zichzelf en de politiek eeen heel slechte dienst bewezen met hun gekonkel. tijd om het partijkartel eens af te schaffen en naar alternatieven te kijken, want deze twee zijn inmiddels erger dan o.a de PVV.
@Badsalippers, nog steeds van mening dat we geen banenen monarchie zijn na de toeslagen affaire, en nu deze klucht met de twee verkenners weer? Dat is dan inmiddels wel struisvogel gedrag te nomen, er is vast een psychiatrische naam voor ;-) . Mijns inziens kun je dan beter een big bob fetisch hebben, dat is gezonder voor lijf en geest ;-)

https://www.geenstijl.nl/5158360/nrc-13-11-2017-positie-omtzigt-functie-elders/

Willem2
26 maart 2021, 13:07
@Megaboob
Om een kabinet te vormen heb je meerdere partijen nodig die het ook over meerdere jaren met elkaar uithouden. Zoveel "gekonkel" is het helemaal niet. Ik vond dat briefje helemaal niet zo´n blunder of zo denigrerend. Omtzigt is een heel goed kamerlid en buitengewoon goed in onderzoeken. Maar ik denk minder geschikt in een partij.

Willem2
26 maart 2021, 13:09
Limburgse CDA-gedeputeerden weg vanwege subsidieschandaal

De Limburgse CDA-gedeputeerden Ger Koopmans en Hubert Mackus treden per direct af. Reden is een subsidieschandaal rond oud-gedeputeerde Herman Vrehen.

Vrehen, net als Koopmans en Mackus lid van het CDA, was tot voor kort directeur van de stichting Instandhouding Kleine Landschapselementen (IKL). Die natuurstichting ontving tonnen aan subsidie van de provincie. Vrehen zou dat geld hebben doorgesluisd naar zijn eigen bedrijven die opdrachten uitvoerden voor IKL.

Hij zou volgens een publicatie in NRC met behulp van de CDA-top in Limburg een netwerk van bedrijven en stichtingen hebben opgezet die in opdracht van provincie en gemeenten groen- en bosonderhoud uitvoeren. Onder meer Koopmans en Mackus zouden hierbij betrokken zijn.
..... https://nos.nl/artikel/2374191-limburgse-cda-gedeputeerden-weg-vanwege-subsidieschandaal.html

Opruiming in het politieke limburgse landschap. Zullen die ook meteen een uitkering krijgen op bijstandsniveau :rolleyes:

Willem2
26 maart 2021, 13:10
Kamermeerderheid, inclusief VVD en D66, wil debat uitgelekte notities
.... https://nos.nl/artikel/2374183-kamermeerderheid-inclusief-vvd-en-d66-wil-debat-uitgelekte-notities.html

we gaan er over praten ...
We doen allemaal een poep en een plas en laten de boel zoals het was ....

Badslippers
26 maart 2021, 13:30
@Badsalippers, nog steeds van mening dat we geen banenen monarchie zijn na de toeslagen affaire, en nu deze klucht met de twee verkenners weer? Dat is dan inmiddels wel struisvogel gedrag te nomen, er is vast een psychiatrische naam voor ;-) . Mijns inziens kun je dan beter een big bob fetisch hebben, dat is gezonder voor lijf en geest ;-)

Je merkt terecht op dat het een klucht is met de 2 verkenners. Je zou bijna kunnen concluderen dat deze soap kan concurreren met de beste kluchten van Bredero. "Het kan verkeren". Het meest opmerkelijke is toch wel de inmiddels bekende Omtzigt regel. Niemand schijnt te weten waar die regel vandaan komt. Zo'n beetje elke gesprekspartner die op bezoek is geweest bij de verkenners weet er niks maar dan ook helemaal niks van. Dat betekent dat daar eens een onderzoeksjournalist op gezet moet worden om iedereen grondig aan de tant te voelen.

Goed, we hebben rwee nieuwe scouts. Koolmees lijkt me een integer en benaderbaar persoon. Hard werkend ook. Stampte in drie weken beleid uit de grond om de crisis enigszins te verzachten. Natuurlijk, er zal altijd kritiek zijn maar deze minister doet waar hij voor aangenomen is. Problemen oplossen. Daar is hij meer mee bezig dan met Haagse intriges. Van Ark ken ik niet. Althans niet persoonlijk. Ze zit toch in het demissionaire kabinet hč? Iets met zorg.

Dat de Tweede Kamer beroepspluchezitter Jorritsma en het altijd wat zieke meisje Ollongren maar eens op het matje roept. Kijken hoe ze zich daar uitlullen.

Megaboob
26 maart 2021, 15:49
@ badslippers. uit dergelijke faals kun je je niet uitlullen. Dat is tijd voor een ander baantje....

Megaboob
26 maart 2021, 15:50
@Megaboob
Om een kabinet te vormen heb je meerdere partijen nodig die het ook over meerdere jaren met elkaar uithouden. Zoveel "gekonkel" is het helemaal niet. Ik vond dat briefje helemaal niet zo´n blunder of zo denigrerend. Omtzigt is een heel goed kamerlid en buitengewoon goed in onderzoeken. Maar ik denk minder geschikt in een partij.

Klopt. laten we daarom deze keer eens een hele ander combinatie proberen, en VVD, D66, CDA (en PVDA) er uit laten. wellicht moeten alle andere paritjen het eens samen proberen. Het huidige partijkartel bakt er al jaren aantoonbaar niets van immers.

Willem2
26 maart 2021, 16:15
Klopt. laten we daarom deze keer eens een hele ander combinatie proberen, en VVD, D66, CDA (en PVDA) er uit laten. .

Volgens mij heb je nu echt last van corona of iets anders ;)
De VVD is veruit de grootste partij, D66 de grote winnaar dat zou democratisch gezien toch wel zeer raar zij indien die niet meeregeren.
Denk nu eens goed na welke partijen er dan over blijven en die met elkaar moeten samenwerken :eek:

Megaboob
26 maart 2021, 16:21
Ah de vroeger tweede en nu derde partij van nederland word ook al jaren buitengesloten, business as usual dus. wellicht een keer de grootste uitsluiten, na de Rutte indoctrine, de Rutte leugens, de Rutte belastingverhogingen en de Rutte kartelpolitiek en de Rutte ďk ga Omtzicht kaltstellen"agenda?

Zeus1
26 maart 2021, 19:04
Ik vind het wederom typisch de Nederlandse politiek, een kamerdebat komt er over die foto van Ollongren. Hebben ze nu echt niet beters te doen? Kunnen met name de linkse kleine partijtjes (SP, GL enz) zich weer ff laten horen :hammer:

phoenix
26 maart 2021, 20:31
ik zeg een rechts kabinet en heels nel over ene maand beginnen baudet, ja21 vvd, pvv en cda indien nodig of sgp.. en dan kan het feest beginnen, binnen 2 jaar kan ik dan weer eens lachen en wie weet welke mensen dan plots wat minder geluid alten hoor hier....

Pikkatrillah
26 maart 2021, 21:56
34992

Badslippers
26 maart 2021, 22:43
Zo is dat Phea. Laat ons ook eens lachen om al die schertsfiguren op rechts zoals Baudet, Wilders, Rutte aangevuld met wat dwaze lijsttrekkers zoals die troel van de Boerenpartij en die trut van 50+.

deket
26 maart 2021, 23:31
Aan de zijkant lijkt het idd gemakkelijker,maar zij ,; dus Wilders en Baudet hebben nog niet de kans gehad om zicht te bewijzen of ze geschikt zijn een land te leiden,beste Freud
Wilders wel een beetje in zo een rare situatie om de meerderheid te steunen maar dat bleek geen succesverhaal

Zeus1
26 maart 2021, 23:35
Wel lachen dit, de linksstemmers hier kunnen het nog steeds niet bevatten dat de meerderheid van de kiezers toch een voorkeur heeft voor rechts en dat de partijen op links steeds kleiner worden. Het lijkt verdorie OP1 van BNN/VARA wel :lostit:

deket
26 maart 2021, 23:37
behalve D66 Zeus, toch ook een linkse partij volgens verschillende ijsberen hier?

Zeus1
26 maart 2021, 23:39
behalve D66 Zeus, toch ook een linkse partij volgens verschillende ijsberen hier?

Ik beschouw D66 meer als een middenpartij..

Zeus1
26 maart 2021, 23:43
Zo is dat Phea. Laat ons ook eens lachen om al die schertsfiguren op rechts zoals Baudet, Wilders, Rutte aangevuld met wat dwaze lijsttrekkers zoals die troel van de Boerenpartij en die trut van 50+.

Jij weet echt wel Badslippers dat types als Wilders en Baudet nooit in beeld komen voor kabinetsdeelname.
Verder wat mij betreft nog liever die troel van de Boerenpartij in het kabinet dan dat lelijke schaap van de SP, dat dan weer wel :wink2:

Megaboob
26 maart 2021, 23:49
ik zeg een rechts kabinet en heels nel over ene maand beginnen baudet, ja21 vvd, pvv en cda indien nodig of sgp.. en dan kan het feest beginnen, binnen 2 jaar kan ik dan weer eens lachen en wie weet welke mensen dan plots wat minder geluid alten hoor hier....

Laat maar komen dat kneiterrechtse kabinet. Ik durf te beweren dat ze het er beter vanaf brengen dan die kneiterlinkse bende in Dramsterdam, die hebben de afgelopen 3,5 jaar bewezen dat ze er niets van bakken.

phoenix
27 maart 2021, 13:37
Heel goed ik zie ze graag komen die jongens en meisjes van Baudet, vvd, ja21 en pvv en doe maar de helft van het CDA( zonder omtzigt en vrienden) anders is het na een half jaar al einde regering. Lastig toch Omtzigt die man loopt iedereen voor de voeten, een managementprobleem dat moet je oplossen.... "Functie elders"

ehm functie elders, misschien bij de vvd, ja21, Baudet of de pvv?

Badslippers
27 maart 2021, 15:11
Jij weet echt wel Badslippers dat types als Wilders en Baudet nooit in beeld komen voor kabinetsdeelname.
Verder wat mij betreft nog liever die troel van de Boerenpartij in het kabinet dan dat lelijke schaap van de SP, dat dan weer wel :wink2:

Tuurlijk weet ik dat. De geschiedenis van de na-oorlogse kabinetten leert mij dat geen enkel kabinet ongeschonden uit de strijd komt. OK, ze zitten misschien hun termijn uit maar daar is dan ook alles mee gezegd. Kabinetten den Uyl, van Agt,Lubbers, Kok, Balkenende, Rutte, allemaal hadden ze zo hun schandalen en miskleunen. Dat zal bij het toekomstige kabinet niet anders zijn.

Willem2
27 maart 2021, 15:21
... allemaal hadden ze zo hun schandalen en miskleunen. Dat zal bij het toekomstige kabinet niet anders zijn.

en daar gaat Badslippers zelf voor zorgen. Had eerst geen zin om het te posten maar met zulke voorzetten :
https://www.ftm.nl/tag/jeugdzorg
Uiteraard is corona de schuldige :cool: En dan gaan we de marktwerking de schuld geven.....
Had je maar een vak moeten leren, ja oplichters ....

rob45
27 maart 2021, 15:29
aangevuld met wat dwaze lijsttrekkers zoals die troel van de Boerenpartij en die trut van 50+.

Troel van de boerenpartij ? Is dat een man of vrouw of allebei ?
Trut van 50 plus ? Waar mevrouw de Haan is,is ruzie of komt er ruzie..

schoolmeester
27 maart 2021, 16:09
Ik vind dat mevrouw de Haan gewoon moet overlopen naar de Partij voor de Dieren......

Groet, schoolmeester.

Badslippers
27 maart 2021, 18:20
en daar gaat Badslippers zelf voor zorgen. Had eerst geen zin om het te posten maar met zulke voorzetten :
https://www.ftm.nl/tag/jeugdzorg
Uiteraard is corona de schuldige :cool: En dan gaan we de marktwerking de schuld geven.....
Had je maar een vak moeten leren, ja oplichters ....

Klopt, óf je professie uitbreiden of innoveren. Met alleen een forum voor ijsberen kom je er heden ten dage niet meer. Te één-dimensionaal. Als de corona ons iets geleerd heeft is dat je op dit wonderschone forum over veel meer zaken kunt kletsen/discussiëren. Laat de marktwerking maar zijn werk doen.

Big30
27 maart 2021, 19:56
Als de corona ons iets geleerd heeft is dat je op dit wonderschone forum over veel meer zaken kunt kletsen/discussiëren. Laat de marktwerking maar zijn werk doen.
We zijn eigenlijk een soort PvdD zeg maar. Zouden we dan meer richting een grote volkspartij moeten opschuiven? Goed idee :biggrin:. Dacht zelf dan meer aan de CDU van Merkel of D66 van Kaag, wel een sterke vrouw uiteraard :tongue:.

schoolmeester
27 maart 2021, 20:01
PvdD>>>>> dit betekent Partij voor de Dames, neem ik aan.

Groet, schoolmeester.

Megaboob
28 maart 2021, 23:40
De linkse Klaas Knot (DNB) denkt ook al dat hij politicus is en gaat op de stoel zitten van de politiek. Een zeer slechte zaak. Dat deze linkse heikneuter maar eens aan de bel trekt bij de ECB dat de rente omhoog moet, sparen moet lonen, eigendom beschermd is en het inflatiedoel 2% is en niet de hyperinflatie die we nu beleven.

Schoenmaker, houd je bij je leest!

https://www.geenstijl.nl/5158381/geldblog-dnb-doet-wat-frappante-uitspraken/

Megaboob
29 maart 2021, 11:33
En speciaal voor Badslippers vat Geenstijl nog even samen wat er allemaal mis is in nederland...

https://www.geenstijl.nl/5158394/u-heeft-meer-vertrouwen-in-de-politiek/

bertje600
29 maart 2021, 12:13
En dat allemaal via de importillegalen en subsidievreters.

Badslippers
29 maart 2021, 16:26
En speciaal voor Badslippers vat Geenstijl nog even samen wat er allemaal mis is in nederland...

https://www.geenstijl.nl/5158394/u-heeft-meer-vertrouwen-in-de-politiek/

Ik vind het nog wel meevallen want er wordt heel veel vergeten. Ik mis bijvoorbeeld het ontstaan van fanclubs als KOZP, We are Here, Black Lives Matter. Of zou dat juist een verrijking zijn van onze multiculturele samenleving en daardoor een pluspunt? Net als het gegeven dat Rutte al 10 jaar MP is. Toch een prestatie van formaat dunkt me.

phoenix
29 maart 2021, 17:13
zeg MEGABOOB klaas knot is destijds door de PVV aangesteld als wisselgeld in de formatie met de pvv en het cda ... wat lul je nou links? , er bestaat bovendien geen links of rechts, mensen zijn allemaal links en rechts.

schoolmeester
29 maart 2021, 17:33
In de politiek bestaat er wel degelijk links OF rechts !

Groet, schoolmeester.

Megaboob
31 maart 2021, 23:10
links geleuter over fuseren, het word nooit wat, want ze kunnen elkaars bloed wel drinken bij links. gelukkig is de ergbste vijand van inks links zelf.

https://joop.bnnvara.nl/opinies/links-moet-niet-leuteren-over-fusie-maar-bouwen-aan-bewegingen

phoenix
1 april 2021, 10:31
het scheelt bij dat zogenaamde rechts, als het ze uitkomt links dat ze daar een front voeren , gelukkig, nu masr hopen dat baudet, pvv, ja21 en de vvd samen gaan regeren.... dat gaat echt wat opleveren.....

Dalton
1 april 2021, 11:35
Denk om je hartslag en laat die kleuters het land verder regeren en doet dat waar je zin in hebt vooral niet naar de mislukkingen kijken van het geboefte die ons onder de knoet houden anders gaat de bloeddruk weer de hoogte in.
Zaterdag zie ik je weer in ACAPULCO GOLD.

Willem2
7 april 2021, 13:03
Kamer pleit in debat over nieuwe voorzitter voor meer dualisme

De Tweede Kamer praat sinds vanochtend over de verkiezing van een nieuwe voorzitter. Kamerleden van alle fracties konden vragen stellen aan de drie kandidaten, huidig voorzitter Arib (PvdA) en haar concurrenten Bergkamp (D66) en Bosma (PVV). Bijna alle Kamerleden wezen erop dat de informatie van het kabinet aan de Kamer moet worden verbeterd en dat er meer dualisme moet komen (een duidelijke scheiding tussen de regering die regeert en het parlement dat controleert). Daarbij zou met name aandacht moeten worden besteed aan de oppositie.

Arib kreeg de vraag wat haar eigen rol daarin de afgelopen jaren is geweest. SP-woordvoerder Leijten zei ook dat de Kamer als één man moet optreden als individuele leden met een kluitje in het riet worden gestuurd: "Een aanval op één, is een aanval op allen." Ook benadrukten veel Kamerleden dat er meer aandacht en tijd moet komen voor wetgeving. Zowel PVV als Forum voor Democratie zou het liefst zien dat de voorzitter lid is van een oppositiepartij.
..... https://nos.nl/artikel/2375748-kamer-pleit-in-debat-over-nieuwe-voorzitter-voor-meer-dualisme.html

Willem2
7 april 2021, 17:48
Bergkamp (D66) nieuwe voorzitter Tweede Kamer, wil verbinder zijn

Vera Bergkamp (D66) wordt de nieuwe voorzitter van de Tweede Kamer. Zij kreeg 74 stemmen en heeft de strijd gewonnen van de huidige Kamervoorzitter Arib en PVV-Kamerlid Bosma.

De blauwe voorzittersstoel is voor D66-Kamerlid Bergkamp geen onbekende plek. Ze heeft de afgelopen jaren regelmatig de plenaire vergaderingen geleid. Bergkamp is lid van het presidium, het dagelijks bestuur van de Tweede Kamer, en daarmee een van de vaste vervangers van de huidige voorzitter Arib van de PvdA.

Bijna negen jaar geleden, in september 2012, kwam Bergkamp in de Tweede Kamer. Daarvoor was ze vier jaar lang voorzitter van het COC, de belangenorganisatie van lesbiennes, homo's, biseksuelen en transgenders, maar ze wilde zich "breder maatschappelijk" inzetten, schrijft Bergkamp op haar persoonlijke pagina van de Tweede Kamer. "Ik maak me sterk voor persoonlijke vrijheid, je moet zichtbaar kunnen zijn wie je bent."
..... https://nos.nl/artikel/2375788-bergkamp-d66-nieuwe-voorzitter-tweede-kamer-wil-verbinder-zijn.html

Megaboob
7 april 2021, 23:40
Treurnis 2 komt er dus aan....

Willem2
8 april 2021, 08:25
Treurnis 2 komt er dus aan....

Dat lijkt me sterk. Dat was een kabinet met VVD en PvdA. Dat lijkt me na deze kamervoorzitterverkiezing lastig worden.

bertje600
8 april 2021, 10:22
Voor de voorzitterspositie is er wel mooi handjeklap gedaan.
De wederzijdse knipogen tussen Kaag en Rutte zijn daar het voorbeeld van.
Er dient een kabinet te komen die de huidige grote problemen snel aanpakt om daarna
nieuwe verkiezingen te organiseren.

Megaboob
8 april 2021, 11:45
Dat lijkt me sterk. Dat was een kabinet met VVD en PvdA. Dat lijkt me na deze kamervoorzitterverkiezing lastig worden.

Treurnis 1 was Rutte 3 voor de duidelijkheid. Rutte 2 was nivelleren 1.
Treurnis 2 word VVD, D66, CDA en Groenlinks met of zonder PVDA omdat CU niet meer mee wil doen. Dat word dus nog erger, de Jessias met zijn moslimbroederschap an de knoppen van de macht, maar goed dat ik geemigreerd ben want in Shariastaat Nederland word het er niet leuker op vrees ik.

Megaboob
14 april 2021, 23:25
Sydney Smeets (D66) word opvallend uit de wind gehouden door het partijkartel en de media. Als een PVV-er of FVD-er dit had gedaan waren de rapen gaar. Maar het partijkartel beschermd zichzelf uiteraard. Schande!

Willem2
14 april 2021, 23:32
Sydney Smeets (D66) word opvallend uit de wind gehouden door het partijkartel en de media. Als een PVV-er of FVD-er dit had gedaan waren de rapen gaar. Maar het partijkartel beschermd zichzelf uiteraard. Schande!

Onzin je kan het overal vinden in de media. Maar, je hebt het hier met een topadvocaat te maken die gekozen is als volksvertegenwoordiger. En dan moeten alle vermoedens nog wel eerst bewezen worden ....

En voor de rest niet zo geschikt voor dit forum ...

Willem2
16 april 2021, 13:39
Johan Remkes (VVD) waarnemend gouverneur in Limburg
.... https://nos.nl/artikel/2376952-johan-remkes-vvd-waarnemend-gouverneur-in-limburg.html

WA
19 april 2021, 16:11
Telt Duitse politiek hier ook?

If so, dan komt na corona het gevaar uit de groene hoek..... Nu het er op lijkt dat een coalitie zonder die Grüne onhaalbaar lijkt is het wellicht goed te weten dat de duitse groenen een hang hebben na wat men in la France heeft gedaan op het vlak van prostitutie......

schoolmeester
19 april 2021, 16:28
Ik geloof er niet in dat prostitutie in de toekomst in Duitsland verboden zal worden.

Groet, schoolmeester.

Megaboob
19 april 2021, 16:59
Gerrit Zalm. VVD-er. Mede verantwoordelijk voor de introductie van de Euro (dingflofbips (schijf maar flop in het midden...)), problemen bij DSB bank, witwaspraktijken nu bij ABN-Amro. Nee, een echte VVD-er, dat blijkt. Het volgende hoofdpijn gevalletje bij de liveralen zullen we maar zeggen.

Gerrit Zalm: ’Dit is onnodig beschadigend’
Door RUBEN EG EN BART MOS

Updated 3 uur geleden
Vandaag, 10:38 in FINANCIEEL



ABN AMRO BANK N.V.112.98%
AMSTERDAM - Gerrit Zalm reageert teleurgesteld op de beslissing van het Openbaar Ministerie om hem samen met twee van zijn ex-collega’s als verdachte aan te merken in het witwasonderzoek bij ABN Amro. De advocaat van de oud-topman noemt het besluit ’onnodig beschadigend’.

Zalm zegt zich niet te herkennen in de verdenkingen.
Zalm zegt zich niet te herkennen in de verdenkingen.Ⓒ ANP/HH
De voormalig bestuursvoorzitter van ABN Amro „herkent zich ook niet in de geformuleerde verdenkingen”, waaronder het tekort aan aandacht op bestuursniveau voor naleving van antiwitwasregels, zo laat zijn advocaat Aldo Verbruggen weten in reactie op de mededelingen van het OM.

BEKIJK OOK:

Witwasboete van €480 miljoen voor ABN Amro
Onaangenaam verrast
De advocaat is net als Zalm zelf „onaangenaam verrast” door het besluit van het OM om hem samen met zijn voormalige medebestuurders Joop Wijn en Chris Vogelzang aan te merken als verdachte van het feitelijk leidinggeven aan het overtreden van de Wwft door ABN Amro, en noemt het „onnodig beschadigend voor zijn reputatie.”

Volgens de raadsman is Zalm eerder al gehoord als getuige in het onderzoek, en is hem „daarbij of anderszins geen enkel feit of omstandigheid gebleken die het rechtvaardigen dat hij nu als verdachte wordt aangemerkt.”

BEKIJK OOK:

OM verdenkt ABN Amro van schuldwitwassen
Andere krachten
Volgens hem kan niet worden uitgesloten dat het besluit van het OM dan ook door andere krachten is veroorzaakt. „Bij mij komt de gedachte boven dat het Openbaar Ministerie hen als verdachten beschouwt in hoge mate te maken heeft met de eerdere beschikking van het Haags gerechtshof om Hamers te vervolgen en het feit dat de voorzitter van de toetsingscommissie hoge transacties vooraf heeft laten weten dat wat hem betreft natuurlijke personen geen onderdeel mogen uitmaken van de schikking met de bank”, aldus Verbruggen. Zalm reageerde volgens hem „teleurgesteld” op het nieuws, aangezien zijn reputatie nu tegen het eind van zijn carričre „onverhoeds” wordt beschadigd.

BEKIJK OOK:

Aast justitie nu ook op vervolging Zalm? 5 vragen
Danske Bank
Zalm en Vogelzang vertrekken door het onderzoek bij Danske Bank, zo maakten zij maandag bekend. Vogelzang is daar sinds enige tijd ceo, terwijl Zalm in de raad van commissarissen zitting heeft.

Chris Vogelzang laat in een verklaring weten dat hij uit eigen beweging zijn werk in Denemarken neerlegt, maar zegt ’zeer verrast’ te zijn door het besluit van het Nederlandse OM: „Ik ben vier jaar geleden bij ABN Amro vertrokken in de wetenschap dat ik mijn managementverantwoordelijkheden met integriteit en toewijding heb gedaan.” Vogelzang zegt echter te vertrekken om de eerder met een eigen witwasschandaal geteisterde Danske Bank niet te schaden.

BEKIJK OOK:

Advocaat Gerrit Zalm: onderbuik regeert bij roep om bestuurders te zien hangen
Wijn trad onlangs toe tot de rvc van verzekeraar ASR en de Haagse zakenbank NIBC. Hoewel al langer rondzong dat hij vervolgd kon worden, gaf toezichthouder De Nederlandsche Bank (DNB) voor de benoemingen toch een verklaring van geen bezwaar af. ASR en NIBC laten desgevraagd weten dat Wijn op zijn post blijft als commissaris.

Megaboob
23 april 2021, 14:50
Wow, Silly Syl met een nuttige bijdrage. dat mag inderdaad wel in de krant!

https://joop.bnnvara.nl/nieuws/simons-bij1-drijft-rutte-in-het-nauw-met-lastige-vragen-over-groepsimmuniteit

Picasso 1
23 april 2021, 21:10
Wow, Silly Syl met een nuttige bijdrage. dat mag inderdaad wel in de krant!

https://joop.bnnvara.nl/nieuws/simons-bij1-drijft-rutte-in-het-nauw-met-lastige-vragen-over-groepsimmuniteit

Apart inderdaad dat juist zij Rutte helemaal klem zet. Als dit een voorbode is van haar toekomstige interventies dan is het alsnog toch interessant dat ze in de tweede kamer is gekomen.